POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Trance a muzyka klasyczna
Autor Wiadomość
Luxy 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 691
Pozytywów:
Otrzymał/a: 30
Wystawił/a: 75
Skąd: łódzkie

Status: Offline

Wizyt: 1129
Łączny czas wizyt:
Godzin: 338,8
Wysłany: 2009-09-07, 19:34   Trance a muzyka klasyczna

Niedawno widziałam w tv, jak jakiś artysta wykonujący hip hop czy coś w podobie stwierdził "hip hop jest obecnie jak muzyka klasyczna w tamtych czasach, te gatunki mają ze sobą coś wspólnego, przesłanie". Ja tak nie myślę. Muzyka klasyczna w wykonaniu m. in. Chopina, Bacha, Mozarta nie zawiera słów. A w HH są słowa i jest ich bardzo dużo, dla mnie to jest po prostu "gadanina". Moim zdaniem, muzyka klasyczna ma powiązania z muzyką elektroniczną, najbardziej z trance. Tym takim melodyjnym, czy upliftingowym bez vocalu. Muzyka klasyczna pobudza do wyobraźni przenosi w inny świat, tak jak trance. Za życia wyżej wymienionych artystów, myślano o nich jako pionerach nowej muzyki, nie dla każdego zrozumiałej. A teraz? Teraz ich dzieł uczymy się w szkołach, każdy powinien znać chociaż jeden utwór. Czy myślicie czy za 200 lat tacy artyści,jak Armin czy ktoś inny będzie legendą na skalę światowej muzyki, na ulicach będą jego pomniki, szkoły będą nazywane jego nazwiskiem? Od kilku dni mnie to nurtuje.
_________________
My Tunes Of The:
2006 - O'Callaghan & Kearney - Exactly
2007 - DJ Shah feat. Adrina Thorpe - Who Will Find Me
2008 - Simon Patterson - Us
2009 - Nitrous Oxide - Aurora
2010 - Who.Is - We.Are
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 pozytyw(ów):
Almonaster
kanibakalia 



Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 118
Pozytywów:
Otrzymał/a: 9
Wystawił/a: 4
Skąd: :)

Status: Offline

Wizyt: 636
Łączny czas wizyt:
Godzin: 91,8
Wysłany: 2009-09-07, 19:48   Re: Trance a muzyka klasyczna

luxy_07 napisał/a:
Czy myślicie czy za 200 lat tacy artyści,jak Armin czy ktoś inny będzie legendą na skalę światowej muzyki, na ulicach będą jego pomniki, szkoły będą nazywane jego nazwiskiem? Od kilku dni mnie to nurtuje.
Nie. Chyba że jakiś oszołom wpadnie na to, by postawić mu pomnik w rodzinnym Leiden, ale szczerze w to wątpię. Nie czarujmy się ale wkład w kulturę i historię Chopina czy Bethovena różni się od wkładu Armina. Poza tym Armin czerpie z dorobku swoich przodków. Niczego nowego nie wymyśli. Bez obrazy i z całym szacunkiem ale muzyka poważna, klasyczna czy jak ją jeszcze można nazwać nie jest dla mas. Jest elementem kultury wyższej, przeznaczonym dla odbiorcy wyposażonego we wrażliwe ucho i wysublimowany gust, wyczulony zmysł estetyki. A muzyka trance jest dla mniej wyszukanego (delikatnie ujmując) odbiorcy. Nie ważne czy to uplifting czy ocal trance. To nie jest tak, że są powiązane. Wszystko zaczęło się od tego, że jakiś wielki kompozytor napisał symfonię. Obecna muzyka korzysta tylko z ich dorobku. Mogę się tutaj rozpisywać o instrumentach itp. Ale po co? Wiecie chyba o co mi chodzi.
_________________

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Usagi 



Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 2229
Pozytywów:
Otrzymał/a: 87
Wystawił/a: 99
Skąd: S-ki

Status: Offline

Wizyt: 4988
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1275,7
Wysłany: 2009-09-07, 19:49   

Moim zdaniem trance ma wspólnego z muzyką klasyczną właśnie wykorzystanie instrumentów, czyli skrzypce, czasem saksofon, a najczęściej pianino, które wykorzystuję się najczęściej w breakdownach (uplifting), a w innych gatunkach trance ma swoją główną strukturę (chillout czasem i ambient często).

Ten temat zaczynał mnie nurtować już dosyć dawno, bo kilka lat temu. Bo na przykład For An Angel - główny motyw tkwi w dźwiękach pianina.
W ogóle zaciekawiłam się tym bardziej w 2006 roku po przesłuchaniu albumu Above & Beyond - Tri State - czy utworów Mike Foyle'a - Love Theme Dusk, Shipwrecked, również kawałek Armina - Serenity.

Można też powiedzieć: "Nie tylko trance, house również". W tej kwestii można powiedzieć, że tylko w jednym gatunku tej muzyki lub nawet w niektórych kawałkach są wykorzystywane motywy wprost z muzyki klasycznej, instrumentów. Modne jest (znowu) ostatnio dodawanie na początku i jako głównego motywu dźwięków pianina, co udzieliło się kilku kawałków muzyki elektronicznej.

Ogółem muzyka elektroniczna powstała też za pomocą syntezatora, który jest właśnie tą elektroniczną wersją pianina, a co za tym idzie, wykorzystać można klawisze z dźwiękiem klasycznym. Trance jest bardzo emocjonalnym gatunkiem muzycznym, tudzież romantycznym, gdzie te uczucia ze starej daty można wykorzystać.

A co ma HH wspólnego z muzyką klasyczną? To, że jest popularna i słucha jej dużo ludzi. Kiedyś taki Chopin był wielką gwiazdą, jego muzyka była tym co dzisiaj popem. Tylko o to w tamtym zdaniu chodzi.

[ Dodano: 2009-09-07, 19:52 ]
Wspominając też o Arminie mającym pomnik - to raczej nie możliwe. Raczej spodziewałabym się takich rzeczy w Holandii (może kilkadziesiąt lat później po śmierci sławnych producentów takich jak Corsten otworzą jakieś muzea czy inne podobne obiekty, pomniki). Jak wspomniała kanibakalia, może jakiś oszołom w Leiden postawi Arminowi pomnik. Może nazwą jego imieniem gimnazjum do którego chodził w tym mieście.
_________________
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
AvB Fan 



Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 1000
Pozytywów:
Otrzymał/a: 11
Wystawił/a: 62
Skąd: Bielawa

Status: Offline

Wizyt: 3131
Łączny czas wizyt:
Godzin: 354,5
Wysłany: 2009-09-07, 19:52   

Według mnie, HH czy Rap to nie muzyka. Moim zdaniem to rymowane przyśpiewki bez większego sensu. Większość HH zespołów śpiewa o nienawiści do policji czy o gangsterce. Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe. Jak można w ogóle śpiewać o nienawiści do policji ? W moim przekonaniu większa część "artystów" tworzących "muzykę" HH czy Rap nigdy w życiu nawet nie miała do czynienia z policją ! Wzorują się na innych, bo chcą być fajni jak inni, nie zawsze im to wychodzi... Policja, policją, czasem zatrzymają spiszą kogoś, ale zazwyczaj to oni pomagają ludziom, gdy coś się stanie (np. znajdują coraz więcej rowerów skradzionych ;P ). HH czy Rap na pewno nie jest i nigdy nie będzie muzyką klasyczną, bo ona nie polega na rymowaniu bzdurnych tekstów...
Zbytnio się nie zgadzam z tym, że muzyka elektroniczna, a głównie Trance mają powiązania z muzyką klasyczną... Nie wiem kompletnie gdzie tu są jakieś powiązania, bo mnie osobiście muzyka klasyczna nie rusza, a wręcz nudzi. Ale to moje zdanie ;) Wydaje mi się, że raczej pomników, czy nazw szkół nie nadadzą od imienia Armina, ze względu na to, że niektórym może to po prostu nie pasować. Sądzę, że raczej nie nazwie nikt szkoły od imienia DJ, bo to już byłaby chyba lekka przesada... Ale kto wie, co będzie za 200 lat ? ;)
_________________
1. Above & Beyond - Good For Me
2. Armin van Buuren feat Ana Criado - I'll listen
3. Gareth Emery feat. Lucy Saunders - Sanctuary

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Usagi 



Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 2229
Pozytywów:
Otrzymał/a: 87
Wystawił/a: 99
Skąd: S-ki

Status: Offline

Wizyt: 4988
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1275,7
Wysłany: 2009-09-07, 20:01   

AvB Fan napisał/a:
Według mnie, HH czy Rap to nie muzyka. Moim zdaniem to rymowane przyśpiewki bez większego sensu. Większość HH zespołów śpiewa o nienawiści do policji czy o gangsterce. Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe. Jak można w ogóle śpiewać o nienawiści do policji ? W moim przekonaniu większa część "artystów" tworzących "muzykę" HH czy Rap nigdy w życiu nawet nie miała do czynienia z policją ! Wzorują się na innych, bo chcą być fajni jak inni, nie zawsze im to wychodzi... Policja, policją, czasem zatrzymają spiszą kogoś, ale zazwyczaj to oni pomagają ludziom, gdy coś się stanie (np. znajdują coraz więcej rowerów skradzionych ;P ). HH czy Rap na pewno nie jest i nigdy nie będzie muzyką klasyczną, bo ona nie polega na rymowaniu bzdurnych tekstów...


Ty chyba mówisz o komercyjnym i HH tzw. "dla jaj". W internecie możesz znaleźć te pseudo-przyśpiewki. A komercyjne "nic" na Vivie. Kiedyś rap był głównym sposobem na wyrażenie siebie (na całym świecie), opowiedzenie swojej prawdziwej historii, rzeczywistości. Kiedyś było wiele ambitnych artystów w Polsce spod szyldu Hip Hopu. Teraz też znaleźć możesz wiele dobrych utworów hip hopowych. Ambitnych tekstów. Niestety, nie w telewizji, radiu, czy na youtube wpisując frazę "fajny JP rap". To nie Hip Hop.
Uważam, że jeden z nielicznych zespołów wykonujących tę muzykę to Trzeci Wymiar. Kiedyś dużo czasu gościł w radiu, teraz ucichło, co nie znaczy że przestali pracować.

Przepraszam za ten mały off topic, ale o HH mowa była...
_________________
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
kanibakalia 



Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 118
Pozytywów:
Otrzymał/a: 9
Wystawił/a: 4
Skąd: :)

Status: Offline

Wizyt: 636
Łączny czas wizyt:
Godzin: 91,8
Wysłany: 2009-09-07, 20:04   

Ale Ty piszesz wyłącznie o komercyjnych odmianach tej muzyki. Na czym opierasz swój pogląd na radiu Eska, Vivie czy 4FunTv? Ech te stereotypy.

Ja nie odbieram tym gatunkom miana muzyki.

Edit:

Usagi mnie uprzedziła :)
_________________

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Trancefied 



Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1816
Pozytywów:
Otrzymał/a: 209
Wystawił/a: 172
Skąd: Katowice

Status: Offline

Wizyt: 3976
Łączny czas wizyt:
Godzin: 976,4
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2009-09-07, 21:06   

Jak HH nie jest muzyka? kolego duzo sie musisz jeszcze nauczyc. My lubimy trance ktory jest pokojowo nastawiony do swiata idealizuje go, wywyzsza, mowi jaki jest piekny itd. Ciemna strona muzyki elektronicznej mysle to jest Hardcore i inne mozgojeby ''Sensation Black'' w tych kawalkach mozna zauwazyc wplym czarnych mocy w postaci odpowiednich efektow dziewkowych. Afroamerykanie przybyli z Afryki przekazuja swoje emocje w postaci HH a sam HH jest takze mieszanka Jazzu, Soulu. mozna ze ewoluowal dziek itym gatunkom. Muzyka HH moim zdaniem diametralnie ma inne przekzanie swiata jak to ma miejsce z muzyka trance. Otoz pokazuje go takim jakim jest naprawde - surowa sprawiedliosc, ciezkie zycie zwyklego zjadacza chleba widziane w oczach wtedy dyskryminowanego afroamerykanina.

A wracajac do tematu posta to kazda muzyka bazuje i czerpie z muzyki klasycznej. :D
_________________

One World Under Trance Domination
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
AvB Fan 



Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 1000
Pozytywów:
Otrzymał/a: 11
Wystawił/a: 62
Skąd: Bielawa

Status: Offline

Wizyt: 3131
Łączny czas wizyt:
Godzin: 354,5
Wysłany: 2009-09-07, 21:08   

kanibakalia, jeśli już mowa, o tym, to Vivy nie mam, nigdy nie oglądałem/słuchałem niczego na Vivie, choć tak wiele się o niej mówi. Podobnie 4FunTv. Nigdy nie miałem i mieć raczej nie będę, do szczęścia mi to nie potrzebne. Ja napisałem, że to moja opinia, każdy może mieć inną. Usagi ma rację, Trzeci Wymiar to według mnie najlepszy polski zespół HH. Kiedyś sporo go słuchałem. Tak, mówię w szczególności o komercyjnych, ponieważ niestety takie goszczą najczęściej w radiach...
Usagi_Angel napisał/a:
Ty chyba mówisz o... i HH tzw. "dla jaj"

Jeśli "dla jaj" puszczają w radiu, to ja już nie wiem co o tym myśleć. Moje zdanie na temat HH czy Rapu się nie zmieni, mam swoje poglądy i na nich się opieram. Raczej nie zaczynałbym rozmowy bez wiedzy na dany temat...
kanibakalia napisał/a:
Na czym opierasz swój pogląd na radiu Eska, Vivie czy 4FunTv? Ech te stereotypy.

Kiedyś dużo siedziałem w temacie HH i na pewno bez podstaw swojego zdania bym nie wyrażał... Nie opieram się na stereotypach, tylko na tym co wiem sam. Może nie znam na tyle gatunku HH/Rap, żeby znać większość utworów, ale naprawdę swoją wiedzę mam na czym oprzeć i czym uargumentować.
Skoro mówicie, że ja opieram się na komercyjnych odmianach, to dlaczego zespoły/formacje, których nazw ja nawet nie znam, śpiewają o tym, o czym napisałem w poście wyżej ? Połowa mojej starej klasy z gimnazjum słuchała HH, a mój kumpel siedział w tym dość długo i nadal siedzi. Wiem czego on słucha, a zespoły, których piosenki ma telefonie, nawet o swoim istnieniu nie dały znać w radiu. Pamiętam dobrze, jak siedząc na przerwach puszczał te "śpiewane rymowanki" i denerwował mnie tylko tym. Za każdym razem musiałem prosić go o wyłączenie lub założenie słuchawek... Albo jeszcze inaczej, wysyłał mi linki do utworów, a ja włączając je po przesłuchaniu 30 sekund wyłączałem...
Może i piszę o komercyjnych odmianach, ale to właśnie one stanowią zdecydowaną większość świata HH/Rap.
To chyba tyle ode mnie w tym temacie... :)
_________________
1. Above & Beyond - Good For Me
2. Armin van Buuren feat Ana Criado - I'll listen
3. Gareth Emery feat. Lucy Saunders - Sanctuary

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Usagi 



Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 2229
Pozytywów:
Otrzymał/a: 87
Wystawił/a: 99
Skąd: S-ki

Status: Offline

Wizyt: 4988
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1275,7
Wysłany: 2009-09-07, 21:24   

AvB Fan napisał/a:

Usagi_Angel napisał/a:
Ty chyba mówisz o... i HH tzw. "dla jaj"

Jeśli "dla jaj" puszczają w radiu, to ja już nie wiem co o tym myśleć. Moje zdanie na temat HH czy Rapu się nie zmieni, mam swoje poglądy i na nich się opieram. Raczej nie zaczynałbym rozmowy bez wiedzy na dany temat...


Ech, ja napisałam "komercyjnym". Komercyjny leci w radiu, a ten, jak to określiłam, "dla jaj" można znaleźć chociażby w internecie czy na szkolnym podwórku. Proszę cytować moje pełne zdania.
_________________
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Trancefied 



Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1816
Pozytywów:
Otrzymał/a: 209
Wystawił/a: 172
Skąd: Katowice

Status: Offline

Wizyt: 3976
Łączny czas wizyt:
Godzin: 976,4
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2009-09-07, 21:28   

zrobie of topp
najlepsza polska ekipa HH jest PFK Paktofonika

''..od A do Z od Z do A ja to ja to ja proste jak dwa razy dwa :D sluchalo sie kiedys :roll:
_________________

One World Under Trance Domination
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Usagi 



Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 2229
Pozytywów:
Otrzymał/a: 87
Wystawił/a: 99
Skąd: S-ki

Status: Offline

Wizyt: 4988
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1275,7
Wysłany: 2009-09-07, 21:41   

ArminOnly napisał/a:
zrobie of topp
najlepsza polska ekipa HH jest PFK Paktofonika

''..od A do Z od Z do A ja to ja to ja proste jak dwa razy dwa :D sluchalo sie kiedys :roll:


Pamięta się. To był Hip Hop. BTW kiedyś muzyka popularna też nie była zła.
_________________
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
kanibakalia 



Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 118
Pozytywów:
Otrzymał/a: 9
Wystawił/a: 4
Skąd: :)

Status: Offline

Wizyt: 636
Łączny czas wizyt:
Godzin: 91,8
Wysłany: 2009-09-07, 21:43   

Czasem nie jest zła, tylko ma głupich fanów.
_________________

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Tommy 



Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 143
Pozytywów:
Otrzymał/a: 4
Wystawił/a: 5
Skąd: Spt/3M/Olk/Krk

Status: Offline

Wizyt: 208
Łączny czas wizyt:
Godzin: 67,4
Wysłany: 2009-09-08, 00:02   

AvB Fan napisał/a:
Według mnie, HH czy Rap to nie muzyka. Moim zdaniem to rymowane przyśpiewki bez większego sensu. Większość HH zespołów śpiewa o nienawiści do policji czy o gangsterce. Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe. Jak można w ogóle śpiewać o nienawiści do policji ? W moim przekonaniu większa część "artystów" tworzących "muzykę" HH czy Rap nigdy w życiu nawet nie miała do czynienia z policją ! Wzorują się na innych, bo chcą być fajni jak inni, nie zawsze im to wychodzi... Policja, policją, czasem zatrzymają spiszą kogoś, ale zazwyczaj to oni pomagają ludziom, gdy coś się stanie [...]

I tu się myslisz. Zresztą, co ja będę Tobie pisał. Weź napisz jakiś dobry rym, zeób dobry bit nic nie samplując to pogadamy :]
Widać, że jesteś dzieckiem chowanym pod kloszem rodziców :]


AvB Fan napisał/a:
HH czy Rap na pewno nie jest i nigdy nie będzie muzyką klasyczną, bo ona nie polega na rymowaniu bzdurnych tekstów...

Jak coś co jest stworzone na samlach z muzyki klasycznej ma być nią samą? :lol:

AvB Fan napisał/a:

Zbytnio się nie zgadzam z tym, że muzyka elektroniczna, a głównie Trance mają powiązania z muzyką klasyczną... Nie wiem kompletnie gdzie tu są jakieś powiązania, bo mnie osobiście muzyka klasyczna nie rusza, a wręcz nudzi. Ale to moje zdanie ;) Wydaje mi się, że raczej pomników, czy nazw szkół nie nadadzą od imienia Armina, ze względu na to, że niektórym może to po prostu nie pasować. Sądzę, że raczej nie nazwie nikt szkoły od imienia DJ, bo to już byłaby chyba lekka przesada... Ale kto wie, co będzie za 200 lat ? ;)

Znowu się mylisz i dalej będę bronił swojego zdania. Każdy gatunek muzyki czerpie z muzyki klasycznej bo to idealne dźwięki do robienia nowych melodyjnych i lekkich dźwięków. Sampling był jest i będzie ale Ty tegoo niestety nie rozumiesz :]


Usagi_Angel napisał/a:

Ty chyba mówisz o komercyjnym i HH tzw. "dla jaj". W internecie możesz znaleźć te pseudo-przyśpiewki. A komercyjne "nic" na Vivie. Kiedyś rap był głównym sposobem na wyrażenie siebie (na całym świecie), opowiedzenie swojej prawdziwej historii, rzeczywistości. Kiedyś było wiele ambitnych artystów w Polsce spod szyldu Hip Hopu. Teraz też znaleźć możesz wiele dobrych utworów hip hopowych. Ambitnych tekstów. Niestety, nie w telewizji, radiu, czy na youtube wpisując frazę "fajny JP rap". To nie Hip Hop.
Uważam, że jeden z nielicznych zespołów wykonujących tę muzykę to Trzeci Wymiar. Kiedyś dużo czasu gościł w radiu, teraz ucichło, co nie znaczy że przestali pracować.


Usagi, jest sporo artystów na polskiej scenie :] cieszy mnie fakt, że wymieniłaś jeden z ważniejszych :]

AvB Fan napisał/a:
kanibakalia, jeśli już mowa, o tym, to Vivy nie mam, nigdy nie oglądałem/słuchałem niczego na Vivie, choć tak wiele się o niej mówi. Podobnie 4FunTv. Nigdy nie miałem i mieć raczej nie będę, do szczęścia mi to nie potrzebne. Ja napisałem, że to moja opinia, każdy może mieć inną. Usagi ma rację, Trzeci Wymiar to według mnie najlepszy polski zespół HH. Kiedyś sporo go słuchałem. Tak, mówię w szczególności o komercyjnych, ponieważ niestety takie goszczą najczęściej w radiach...


Chłopcze, to, że słuchałeś 3W nie znaczy, że wiesz co to HipHop. Na początku to powinieneś wiedzieć co to są "4 Elementy" a dopiero wypowiadaj się o tej kulturze :]

Usagi_Angel napisał/a:
Ty chyba mówisz o... i HH tzw. "dla jaj"

AvB Fan napisał/a:
Jeśli "dla jaj" puszczają w radiu, to ja już nie wiem co o tym myśleć. Moje zdanie na temat HH czy Rapu się nie zmieni, mam swoje poglądy i na nich się opieram. Raczej nie zaczynałbym rozmowy bez wiedzy na dany temat...


I widzisz, jesteś jak jajko mądrzejsze od kury ;P
Mówię Tobie, poznaj choć trochę mentalność tych ludzi, mówię o prawdziwych MC a nie o frajerach robiących to dla zabawy, to poznasz czym jest RAP dla ludzi którzy go tworzą :]

kanibakalia napisał/a:
Na czym opierasz swój pogląd na radiu Eska, Vivie czy 4FunTv? Ech te stereotypy.

AvB Fan napisał/a:
Kiedyś dużo siedziałem w temacie HH i na pewno bez podstaw swojego zdania bym nie wyrażał... Nie opieram się na stereotypach, tylko na tym co wiem sam. Może nie znam na tyle gatunku HH/Rap, żeby znać większość utworów, ale naprawdę swoją wiedzę mam na czym oprzeć i czym uargumentować.
Skoro mówicie, że ja opieram się na komercyjnych odmianach, to dlaczego zespoły/formacje, których nazw ja nawet nie znam, śpiewają o tym, o czym napisałem w poście wyżej ? Połowa mojej starej klasy z gimnazjum słuchała HH, a mój kumpel siedział w tym dość długo i nadal siedzi. Wiem czego on słucha, a zespoły, których piosenki ma telefonie, nawet o swoim istnieniu nie dały znać w radiu. Pamiętam dobrze, jak siedząc na przerwach puszczał te "śpiewane rymowanki" i denerwował mnie tylko tym. Za każdym razem musiałem prosić go o wyłączenie lub założenie słuchawek... Albo jeszcze inaczej, wysyłał mi linki do utworów, a ja włączając je po przesłuchaniu 30 sekund wyłączałem...
Może i piszę o komercyjnych odmianach, ale to właśnie one stanowią zdecydowaną większość świata HH/Rap.
To chyba tyle ode mnie w tym temacie... :)


Żal d%$e ściska. Siedziałeś w temacie. Właśnie widać. Zapamiętaj sobie taką małą maksymę:
"Jeśli na dany temat nic niewiesz albo Twoja wiedza jest powierzchowna to niewypowiadaj się w temacie bo są inni którzy zjedzą Cię" :]

Jeszcze jedno. Nic do Ciebie niemam i mieć nie będę :]
BTW, dzięki za życzenia ;P

Pozdrawiam :]
_________________

A State Of Trance with Armin Van Buuren :]


Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 pozytyw(ów):
wiisixtythreePL
Usagi 



Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 2229
Pozytywów:
Otrzymał/a: 87
Wystawił/a: 99
Skąd: S-ki

Status: Offline

Wizyt: 4988
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1275,7
Wysłany: 2009-09-08, 15:01   

A no widzisz Tommy, zapomniałam dopisać "ambitnych zespołów". Wiem, że jest dużo hip hopowców na polskiej scenie czy w tzw. "undergroundzie".
_________________
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
AvB Fan 



Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 1000
Pozytywów:
Otrzymał/a: 11
Wystawił/a: 62
Skąd: Bielawa

Status: Offline

Wizyt: 3131
Łączny czas wizyt:
Godzin: 354,5
Wysłany: 2009-09-08, 15:37   

Tommy, negujesz moje wypowiedzi, a sam znając życie nie wiesz więcej niż ja w tym temacie. Skoro taki z Ciebie znawca, to pochwal się wiedzą. Od razu zarzucasz, że jestem źle wychowany i nie dotrze nic do mnie. Człowieku pomyśl logicznie - GDYBYM NIE MIAŁ WIEDZY NIE PRÓBOWAŁBYM SIĘ WYPOWIADAĆ ! W temacie siedziałem, a Ty wierzyć nie musisz, nikt Ci nie karze. Widać, że swoim podejściem do innych (w tym wypadku mnie) uważasz się za lepszego, bardziej obeznanego, ale póki co nie udowodniłeś tego. Nigdzie nie napisałem, że wiem co to HH przez to, że słuchałem 3W ! Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli cię obchodzi to wiedz, że słuchałem kiedyś 3W, 5 2 Dębiec, Paktofoniki (rzadziej ale także), Peji, 50 Cent'a, Eminema, Snoop Dog'a, 2 Pac'a i kilku innych, których już teraz nawet nie pamiętam. Nie mów mi, że nie mam pojęcia, jeśli najpierw nie udowodnisz, że ty je masz. Jeśli chodzi o rymy, to kiedyś próbowałem rymować, bo moda była na HH i chciałem być podobny. Koledzy mnie chwalili za rymy, ale to już inny temat...
Sorry za ten OT.
Ja także nic do Ciebie nie mam ( ;) ) i nie chcę się kłócić, ale nie możesz wiedzieć jakie mam pojęcie na ten temat, bo przecież nawet mnie nie znasz...
A proszę bardzo, gdy ktoś ma urodziny, to mu się składa życzenia ;P
_________________
1. Above & Beyond - Good For Me
2. Armin van Buuren feat Ana Criado - I'll listen
3. Gareth Emery feat. Lucy Saunders - Sanctuary

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Martino

Forum.ArminVanBuuren.org. Treści zamieszczone na forum oparte są na licencji Creative Commons.