POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepełnoletni userzy, poziom na forum.
Autor Wiadomość
Kosiek 



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 739
Pozytywów:
Otrzymał/a: 36
Wystawił/a: 13
Skąd: Aleksandrów Łódzki

Status: Offline

Wizyt: 3858
Łączny czas wizyt:
Godzin: 688,5
Wysłany: 2010-08-31, 18:27   

@Up: Gorzej jak sami producenci kopią rów...
@Usagi: Najciekawsze w Twojej wypowiedzi jest to, że nie wyzywamy się od "Dzieci Imagine", czy "znaffców" (bo zrobiłby się epicki flamewar, nie ma co). Wrzucamy sobie za to na muzykę - konkretnie, "znaffcy" wyzywają od przysłowiowego gówna, a ludzie troszkę bardziej ogarnięci mówią o bardzo niskim poziomie produkcji (nie mylić z poziomem masteringu).
Co by nie mówić - Ci na górze robią mury, a my je jeszcze podnosimy, wzmacniamy, malujemy i wyzywamy siebie nawzajem. Ale nie łudźcie się, muru wykopanego wielką machiną, szpadelkiem nie zasypiemy.
Ot, cały problem.
_________________

Jeszcze raz ktoś napisze Armin van Buuren przez duże V to znajdę i poćwiartuję... ;)
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Usagi 



Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 2229
Pozytywów:
Otrzymał/a: 87
Wystawił/a: 99
Skąd: S-ki

Status: Offline

Wizyt: 4988
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1275,7
Wysłany: 2010-08-31, 18:30   

Kosiek napisał/a:
@Up: Gorzej jak sami producenci kopią rów...
@Usagi: Najciekawsze w Twojej wypowiedzi jest to, że nie wyzywamy się od "Dzieci Imagine", czy "znaffców" (bo zrobiłby się epicki flamewar, nie ma co). Wrzucamy sobie za to na muzykę - konkretnie, "znaffcy" wyzywają od przysłowiowego gówna, a ludzie troszkę bardziej ogarnięci mówią o bardzo niskim poziomie produkcji (nie mylić z poziomem masteringu).


Ano, to o utworach też. Po prostu w swojej wypowiedz skupiłam się na czymś innym, ot co.
_________________
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Rafcio 



Wiek: 34
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1099
Pozytywów:
Otrzymał/a: 99
Wystawił/a: 28
Skąd: Sosnowiec

Status: Offline

Wizyt: 5977
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1238,7
Wysłany: 2010-08-31, 19:50   Re: Niepełnoletni userzy, poziom na forum.

To może po kolei odpowiem na każde pytanie Marcina:

Cytat:
Czy skoro jesteś starszy, bardziej orientujesz się w temacie, to młodszy nie ma prawa wyrazić swojego zdania?

Oczywiście, że ma i powinien mieć. W końcu taka jest idea forum dyskusyjnych.

Cytat:
Czy to go wyklucza z osób znających się w danym temacie?

Nie, choć dobrze jest, jeśli ktoś zdaje sobie sprawę na czym się zna, a na czym nie.

Cytat:
Czy to, że słucha danego rodzaju muzyki od niedawna to nie ma prawa mu się podobać utwór/styl wykonawcy, który podoba się Tobie?

Podobny przypadek jak w punkcie pierwszym - posiadanie własnego zdania jest IMO najważniejsze.

Cytat:
Czy jeżeli nawet "młodszy" się myli, to nie lepiej w kulturalny sposób go o tym powiadomić?

Moim zdaniem kulturalne sposoby działają lepiej niż gwałtowne ataki na daną osobę. O ile ta osoba zrozumie swój błąd. Na szczęście na forum nie spotkałem się z sytuacją, gdzie tłumaczenia odbijają się od ściany, nie licząc (zbanowanych już) trolli.

Cytat:
Następna sprawa, zaniżający się poziom na forum.
Jak sami mogliście zauważyć, poziom wypowiedzi na forum spada, zwłaszcza w temacie o nowej płycie Armina "Mirage".
I tu pytanie do wszystkich, czy uważacie, że to wina administratorów/moderatorów, czy Was, użytkowników? A może rodzaju muzyki w którym to kierunku ona dąży? Czy może jest to spowodowane czymś innym?

Poziom każdego forum zależy od wszystkich użytkowników (łącznie z adminami/modami) i ich postów. A on zauważalnie spadł - właśnie przez wspomniane kłótnie, w których każda ze stron tak czy siak zostanie przy swoim zdaniu. Z pewnością ma na to wpływ także wspomniany spadek poziomu muzyki. Z drugiej strony sama wymiana zdań na ten temat wpisuje się w ideę forum dyskusyjnych. Nie popieram podejścia, wg którego to forum jest przeznaczone tylko dla fanów Armina, bo i ja za takiego się nigdy nie uważałem. Racjonalna wymiana myśli oraz poglądów jest IMO lepsza niż wyłączne zachwalanie lub krytyka. Ale jak napisałem - racjonalna.

Marcin napisał/a:
A jak temu zapobiec? Ograniczyć rejestracje użytkowników? Zmienić regulamin? Czy kasować posty, bo np. zdaniem administratorów czy moderatorów zaniżają poziom? Tylko co zaniża poziom, a co nie? I czy to by nie było odebranie wolności słowa?

Tutaj nie mam jakiegoś dobrego rozwiązania. Na pewno jestem przeciwny restrykcjom typu zakładanie tematów od x postów, rejestracja dozwolona od x lat itp. Można spróbować z wyłączeniem licznika postów w niektórych miejscach czy przy profilu, ale moim zdaniem nie rozwiąże to całego problemu. Co do ilości moderatorów - nie mam poczucia, że wszystko robię sam, a 99% wymaganych interwencji następuje dość szybko, więc myślę, iż na razie ilość modów jest wystarczająca.
_________________
Rafcio/Vexilium @ Facebook
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Almonaster 



Wiek: 30
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 988
Pozytywów:
Otrzymał/a: 40
Wystawił/a: 62
Skąd: Lublin

Status: Offline

Wizyt: 4739
Łączny czas wizyt:
Godzin: 435,6
Wysłany: 2010-08-31, 19:57   

Rewolucja nadchodzi, ludzie chwyćcie za broń :P
Cóż, sam również widzę różnicę w forum od czasu kiedy tu jestem do teraz. Też widzę drobny spadek w dół, aż rzadziej tu coś piszę, bo czasami nie wiem co i po co :/

Drobna reorganizacja forum by się przydała. Coś w rodzaju karczmy by się przydało albo więcej spamu piszmy w shoutboxie.

Osobiście zauważyłem jedną rzecz - od czasu pojawienia się na forum opcji wrzucania filmików z utworami zrobił się bajzel i wyścig szczurów z wrzucaniem tych filmików. Wtedy zacząłem rzadziej tu wchodzić, liczba nieprzeczytanych postów rosła, bo nie miałęm zamiaru tam oglądać (utwory poznaję z innych źródeł). Uważam, że wideosy niezwiązane z Armadą sa tu totalnie niepotrzebne, ale jeśli ktoś bez kitu słucha wszystkich wrzuconych to ok, nie ma sprawy, ale osobiście na te działy wyłączyłbym licznik postów.

Do tego dorzuciłbym kwestię Muzyki Klubowej. To naprawdę ciekawy dział (poza tymi wideosami :P ), ale za bardzo na forum schowany, mało kto tam zagląda, do nowych kompilacji i koncertów chociażby (chyba, że odnoszę takie złudne wrażenie).

Ponadto tematy takie jak "Trance a coś...", "Co czujesz gdy..." itp (te naprawde mądre tematy) powinny być głównymi tematami dyskusji forum, bo to jest ciekawe, mądre i słuszne, a nie spamowanie na przykład o Mirage.
Wyciągnijmy z tej wspaniałej muzyki najwięcej jak możemy, a nie niszczmy ją pierdołami :( Pociągnąłbym takie tematy jakoś wyżej

Co do dodatkowego moda to się zgadzam stanowczo. Marcin i Rafał mają pełne ręce roboty, Justine i Dawida jakoś nie widzę :/

I na koniec, najważniejsze. Proponowałbym jakoś "doedukować" forum na temat trance'u sprzed kilku-/kilkunastu lat. Nie uważam, że nie macie wiedzy na ten temat, brón Boże, ja mam małą, ale chciałbym, żebyśmy jakoś tak wspólnie wszyscy się w to zagłębili. Co sądzicie na ten temat?

Dziękuję, dobranoc. Jutro 1 września :cry:
_________________
http://soundcloud.com/mathias-van-ness
http://www.youtube.com/user/MathiasVanNess

World without a music is like a world without an oxygen...
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Usagi 



Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 2229
Pozytywów:
Otrzymał/a: 87
Wystawił/a: 99
Skąd: S-ki

Status: Offline

Wizyt: 4988
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1275,7
Wysłany: 2010-08-31, 19:58   

Piszesz co myśleć, po raz tysięczny pokazując swój ulubiony utwór z ASOT'a 400, wciskając wszystkim swoje ulubione utwory w ogóle, śmiejąc się z prawie każdej osoby, która powie, że podoba się jej jakiś utwór Armina z Mirage czy Imagine i ciągle wszystkich nawracając na swoje myślenie.
Co do TA, to tam krytykuje się Armina, gdzie indziej się go wychwala, a jeszcze gdzieś indziej wypowiada się o nim bez podniety. Jeżeli się nie lubi np. Tiesto, to nawet wypowiedzi z random forum typu "he's a dumbass that killed music" wydają się być obiektywne i szczere. To zależy od punktu widzenia.

A wypowiedzi Elles polecam czytać dwa razy, bo mądrze mówi.
_________________
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Wiktor 



Wiek: 29
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 528
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 4
Skąd: Wrocław

Status: Offline

Wizyt: 2185
Łączny czas wizyt:
Godzin: 338,2
Wysłany: 2010-08-31, 20:20   

Szyszunia napisał/a:
Rany Boskie.... schodzicie z tematu... Rangi itp. wszystko niech zostanie na miejscu, tylko problem tkwi w czymś innym.

Właśnie... Istnieje takie niesmaczne powiedzenie, że jak w (przepraszam za określenie) burdelu nie idzie, to się nie wymienia firanek, tylko...(chyba wszyscy sobie dokończą).
Dlatego uważam, że powinno się zmienić system nadawania ostrzeżeń (na procentowy) i oczywiście wprowadzić ich przedawnianie. To by dało dużo większą swobodę osobom prowadzącym. Druga sprawa to ilość moderatorów. Nie licząc admina wynosi ona jeden, może dwa. To chyba jakieś nieporozumienie... I również, jak wspomniał Kosiek, ukrócić OT, choć oczywiście nie całkowicie.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Kosiek 



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 739
Pozytywów:
Otrzymał/a: 36
Wystawił/a: 13
Skąd: Aleksandrów Łódzki

Status: Offline

Wizyt: 3858
Łączny czas wizyt:
Godzin: 688,5
Wysłany: 2010-08-31, 20:25   

Systemu ostrzeżeń lepiej nie ruszać, chyba że masz Wiktorze przynajmniej 5 lat doświadczenia w programowaniu PHP5. ;)
Ja już mówiłem - ukrócić trochę OT, rozluźnić HydePark (zdjąć liczenie postów z HydeParku), dodać system Negatywów i nie dopuszczać do kłótni, chyba że w HydeParku (co nie znaczy że tam można robić co się komu podoba).
_________________

Jeszcze raz ktoś napisze Armin van Buuren przez duże V to znajdę i poćwiartuję... ;)
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Usagi 



Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 2229
Pozytywów:
Otrzymał/a: 87
Wystawił/a: 99
Skąd: S-ki

Status: Offline

Wizyt: 4988
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1275,7
Wysłany: 2010-08-31, 20:26   

trancefusion napisał/a:
Usagi napisał/a:
...śmiejąc się z prawie każdej osoby, która powie, że podoba się jej jakiś utwór Armina z Mirage....


Gdzie? Jeśli już to z tych co zadeklarowali, że kupią to w ciemno... Pytam: dlaczego? Ja np lubię przeczytać najpierw jakąś recenzję, albo kilka czy nawet jakąś krótką opinię.

Poza tym sama pisałaś, żeby "edukować" nowych. A teraz co piszesz? Chciałem pokazać co to Trance. Teraz ciężko znaleść takie kawałki jak November Mourning (chyba tylko 2 razy polecałem). Jeśli znasz podobne chętnie posłucham i wrzucę do FAV! :)


Jest dużo podgatunków trance'u. Że ty to lubisz, nie oznacza, że jest to jedyny prawdziwy trance. Jednak nie mówię, żebyś nie pokazywał swoich ulubionych utworów. Po prostu się powtarzasz, wrzucając te same i pisząc to samo.
_________________
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Trancefied 



Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 1816
Pozytywów:
Otrzymał/a: 209
Wystawił/a: 172
Skąd: Katowice

Status: Offline

Wizyt: 3976
Łączny czas wizyt:
Godzin: 976,4
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2010-08-31, 22:20   

rozluznc HP ?? przeciez ta syf kila i mogila wszystkie tematy swiata poruszone

ja bym sie nie pieprzyl i usunal wszystkie tematy nie zwizane z muzyka w HP
jak chcecie pogadac o autach czy grach, filmach to sa inne fora lub na gg pogadac ewentualnie pw

nie nalicza sie postow w Muzyce klubowej i od razu luzniej tam sie zrobilo wiec i to mozna do HP przeniesc

na GT jest naliczanie postow trzeba miec powyzej chyba 50 postow by brac udzial w konkursach a liczba postow jest w profilu a nie przy awatarze i napisnym poscie

zgadam sie z tym co Alomster napisal w swoim poscie ...single to fajny temat mozna odkryc fajne nowe i stare utwory a tematy bardzo ciekawe umieraja po kilku postach

negatywy hmm co dla kogos negatywem to dla kogos innego moze byc pozytywem kwestia gustu
a co do pozytywow to ja na swoje zapracowalem praca nad relacjami zwlaszcza wiec nic ''za darmo mi nie dal'' a duzo swojego czasu w to wlozylem nie po to by ich miec iles tam tylko po to byscie mogli zobaczec jak bylo na danym evencie a ze skoro wam sie podobalo to dajecie pozytywy
_________________

One World Under Trance Domination
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Wiktor 



Wiek: 29
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 528
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 4
Skąd: Wrocław

Status: Offline

Wizyt: 2185
Łączny czas wizyt:
Godzin: 338,2
Wysłany: 2010-08-31, 22:45   

ArminOnly napisał/a:

Ja bym się nie pieprzył i usunął wszystkie tematy nie związane z muzyka w HP.
Jak chcecie pogadać o autach czy grach, filmach to inne fora lub na gg pogadać ewentualnie pw .

I tu widać, że ranga VIP'a zdecydowanie Ci wystarczy. ;) Z takimi zabiegami to byś uśmiercił forum.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Trancefied 



Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 1816
Pozytywów:
Otrzymał/a: 209
Wystawił/a: 172
Skąd: Katowice

Status: Offline

Wizyt: 3976
Łączny czas wizyt:
Godzin: 976,4
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2010-08-31, 22:54   

Wiktor napisał/a:
ArminOnly napisał/a:

Ja bym się nie pieprzył i usunął wszystkie tematy nie związane z muzyka w HP.
Jak chcecie pogadać o autach czy grach, filmach to inne fora lub na gg pogadać ewentualnie pw .

I tu widać, że ranga VIP'a zdecydowanie Ci wystarczy. ;) Z takimi zabiegami to byś uśmiercił forum.


po prostu chce by to forum pozostalo ba przywrocilo forme Muzycznego Forum
_________________

One World Under Trance Domination
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Kosiek 



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 739
Pozytywów:
Otrzymał/a: 36
Wystawił/a: 13
Skąd: Aleksandrów Łódzki

Status: Offline

Wizyt: 3858
Łączny czas wizyt:
Godzin: 688,5
Wysłany: 2010-09-01, 11:51   

Co do VIP, to nadawanie tej rangi za posty i pozytywy to bzdura (chyba że zmienimy zasadę i różnica między otrzymanymi a wystawionymi 100 to się zgodzę). Ewentualnie jeszcze administracja może przyznawać tę rangę za coś specjalnego, albo oficjalnym profilom.
ArminOnly napisał/a:
po prostu chce by to forum pozostalo ba przywrocilo forme Muzycznego Forum

Przykro mi, nie jesteśmy śmieciarniami typu 4clubbers czy club-nation (proszę administrację o nie kasowanie tych nazw bo adresów nie podaję). Takie fora mogą sobie na to pozwolić, poza tym zobaczcie jaki jest tam śmietnik, współczuję moderatorom... Jesteśmy za małą grupą, tylko marne 1000 użyszkodników, z czego 70% loguje się od święta.
A w HP zdjąć licznik postów i git.
_________________

Jeszcze raz ktoś napisze Armin van Buuren przez duże V to znajdę i poćwiartuję... ;)
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
AvB Fan 



Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 1000
Pozytywów:
Otrzymał/a: 11
Wystawił/a: 62
Skąd: Bielawa

Status: Offline

Wizyt: 3131
Łączny czas wizyt:
Godzin: 354,5
Wysłany: 2010-09-01, 14:55   

W ogóle usunąć licznik postów...

Co do usuwania tematów niezwiązanych z Trancem w HP, to jest to głupota. Po to jest dział HydePark, żeby można było oderwać się od muzyki i porozmawiać o innych pasjach i zainteresowaniach. Ale oczywiście tak jak mówiłem - bez OT i spamu.
_________________
1. Above & Beyond - Good For Me
2. Armin van Buuren feat Ana Criado - I'll listen
3. Gareth Emery feat. Lucy Saunders - Sanctuary

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Tommy 



Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 143
Pozytywów:
Otrzymał/a: 4
Wystawił/a: 5
Skąd: Spt/3M/Olk/Krk

Status: Offline

Wizyt: 208
Łączny czas wizyt:
Godzin: 67,4
Wysłany: 2010-09-01, 16:56   

Marcin napisał/a:
Zauważyłem (nie tylko na tym forum, ale na innych również), że osoby starsze, bardziej związane z tematem, rodzajem muzyki, uważające się za "lepszych" fanów, czy nawet udające, że się orientują, szufladkują wypowiedzi osób niepełnoletnich, często się z nimi nie zgadzając, uważając - jesteś za młody, co ty możesz tam orientować się w danym temacie.
Dostrzegłem, iż często zdarza się tak, że ci „pro” ślepo bronią swoich przekonań, zaprzeczając czasami samemu sobie.
Pytania do "pełnoletnich i znawców".
Czy skoro jesteś starszy, bardziej orientujesz się w temacie, to młodszy nie ma prawa wyrazić swojego zdania?
Czy to go wyklucza z osób znających się w danym temacie?
Czy to, że słucha danego rodzaju muzyki od niedawna to nie ma prawa mu się podobać utwór/styl wykonawcy, który podoba się Tobie?
Czy jeżeli nawet "młodszy" się myli, to nie lepiej w kulturalny sposób go o tym powiadomić?

Następna sprawa, zaniżający się poziom na forum.
Jak sami mogliście zauważyć, poziom wypowiedzi na forum spada, zwłaszcza w temacie o nowej płycie Armina "Mirage".
I tu pytanie do wszystkich, czy uważacie, że to wina administratorów/moderatorów, czy Was, użytkowników? A może rodzaju muzyki w którym to kierunku ona dąży? Czy może jest to spowodowane czymś innym?

Zapraszam do dyskusji.

PS. Forum jest głównie o muzyce, ale moim zdaniem brakuje na nim poważnych tematów.


Jak rozumiem dopinasz w znaczym stopniu do mnie :]
Zastanawiam się od dawna nad usunięciem konta ponieważ zaczynam dostrzegać to czego obawiałem się, czyli napływ nowych użytkowników kompletnie pozbawionych podstawowej wiedzy nt. muzyki. Ok, teraz pewnie padną komentarze, że sam prowokuję i że sam jestem pozbawiony owej wiedzy. Owszem, bo gdybym nie zaczął dyskusji to pewnie każdy uważałby, że jest znawcą i że jego zdanie jest najważniejsze. Sam A czy ja komuś coś wmawiam bądź kogoś do swojego zdania chce przekonać?
Nie mam siły już komentowania czegokolwiek i kogokolwiek bo zawsze będę tym co prowokuje.

Czas chyba poważnie zastanowić się nad zmianą forum.

Pozdrawiam.
_________________

A State Of Trance with Armin Van Buuren :]


Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
anonymous_user 



Wiek: 31
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 286
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 9
Skąd: Wlkp

Status: Offline

Wizyt: 1057
Łączny czas wizyt:
Godzin: 83
Wysłany: 2010-09-01, 17:20   

Wszystko wszystkim, ale wmawianie komuś że nie ma racji, powołując się na tego kogoś wiek uważam za na prawdę nie w porządku.
Czy to źle że nowe osoby chcą zgłębiać tą muzykę? "Zapomniał wół jak cielęciem był", to przysłowie dobrze to opisuje. Pamiętajcie że i wy kiedyś mało wiedzieliście.
I nie miejsce tutaj na "fochy" i grożenie zmianą forum bo przecież na innych forach też są nowi użytkownicy... Nie wiek jest wyznacznikiem wiedzy o muzyce dlatego jak już macie się kłócić to błagam darujcie sobie wytykanie wieku...
_________________
Rytmiczny beat i metrum 4/4 to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejszego w tej muzyce nie słyszysz.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Martino

Forum.ArminVanBuuren.org. Treści zamieszczone na forum oparte są na licencji Creative Commons.