POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kosiek
2012-06-03, 17:38
Mirage The Remixes
Autor Wiadomość
Kosiek 



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 739
Pozytywów:
Otrzymał/a: 36
Wystawił/a: 13
Skąd: Aleksandrów Łódzki

Status: Offline

Wizyt: 3858
Łączny czas wizyt:
Godzin: 688,5
Wysłany: 2011-06-18, 20:31   

Nie zrozumiałeś... Najpierw piszesz, że Remix ma być jakąś wizją, a potem że Remiksy od Eco nie zasługują na nazwę Remix... :?
P.S: Ciekawe co ma prezentować wizja Dash Berlina na Not Giving Up On Love... :lol:

@down:
Wiktor napisał/a:
Nie wiem co ma prezentować.

Ja też, dlatego nie chcę go nazywać Remiksem. Nie no, przesadziłem co do DB. Ale większość wałków z Mirage: The Remixes to jakieś pomyłki.
_________________

Jeszcze raz ktoś napisze Armin van Buuren przez duże V to znajdę i poćwiartuję... ;)
Ostatnio zmieniony przez Kosiek 2011-06-18, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Almonaster 



Wiek: 30
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 988
Pozytywów:
Otrzymał/a: 40
Wystawił/a: 62
Skąd: Lublin

Status: Offline

Wizyt: 4739
Łączny czas wizyt:
Godzin: 435,6
Wysłany: 2011-06-18, 22:14   

Po przesłuchaniu pozytywne wrażenia wywarły:
Minack (Orjan Nilsen Remix) ale też bez żadnych rewelacji, ujdzie po prostu
Take A Moment (Shogun Remix) aż sam się dziwię
These Silent Hearts (Ralphie B Remix) brzmi bardzoooo podobnie jak oryginał, melodia trochę inaczej ułożona, po prostu nie wiem czy Ralphie faktycznie coś tu robił, ale jest ok
Full Focus (Ummet Ozcan Remix) to już znaliśmy, dobry remol
I Don't Own You (Andy Moor Remix) świetny remix!
Take A Moment (Alex M.O.R.P.H. Remix) w jego stylu, ale nie zepsuł
I Surrender (Sebastian Brandt Remix) ładnie pociągnięta melodia
Take Me Where I Wanna Go (Giuseppe Ottaviani Remix) dobra robota, ale wokal..
Coming Home (Arctic Moon Remix) świetnie!
Orbion (Eco Remix) po Ecowemu
Youtopia (ReLocate Remix) fajne dźwięki
I Don't Own You (The Thrillseekers Remix) tu spodziewałem się i tak wiele więcej..
These Silent Hearts (W&W Remix) jak nie pierdzą to nie jest najgorzej
Minack (M6 Remix) niby fajnie budowane napięcie, ale...


Czyli krótko mówiąc, nienajlepiej. Trance'u tam niewiele, wiele remixów koło niego nigdy nie leżało nawet. Za mało utworów z tak wielu mogłem pogrubić po przesłuchaniu :/ Imagine Remixed było lepsze
_________________
http://soundcloud.com/mathias-van-ness
http://www.youtube.com/user/MathiasVanNess

World without a music is like a world without an oxygen...
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
-~|Simon|~- 



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: Świniary/Bochnia

Status: Offline

Wizyt: 565
Łączny czas wizyt:
Godzin: 37,1
Wysłany: 2011-06-18, 22:29   

Wiktor napisał/a:
ciekawe czy Eco napisał sobie taki program, że wrzuca jakiś kawałek, klika "convert to Eco remix" i tadam! Produkcja gotowa. :roll:


Mam takie podejrzenia co do Arctica.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
DrCrauser 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 363
Pozytywów:
Otrzymał/a: 6
Wystawił/a: 6
Skąd: Za-dupie

Status: Offline

Wizyt: 1085
Łączny czas wizyt:
Godzin: 115,2
Wysłany: 2011-06-19, 10:08   

Almonaster napisał/a:
Take A Moment (Shogun Remix) aż sam się dziwię


Faktem jest, że to Save Me part 4, ale w tym przypadku (przynajmniej ja tak słyszę) z nudnawego w oryginale wokalu powstało coś, co do siebie pasuje i tworzy jako-tako zgrabną całość.
Podejrzewam, że gdyby nie te kawałki kopiuj-wklej z wokalem Emma Lock nad tą produkcją szły by same ochy i achy.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Sandy 



Wiek: 34
Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 1206
Pozytywów:
Otrzymał/a: 212
Wystawił/a: 95
Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline

Wizyt: 1375
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1508,9
Wysłany: 2011-06-19, 10:23   

Jak przesłucham wszystkie remixy, to może dodam coś od siebie.
_________________
Trance music is a part of my soul...
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
kijek129 



Wiek: 27
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 493
Pozytywów:
Otrzymał/a: 3
Wystawił/a: 48
Skąd: Radom

Status: Offline

Wizyt: 1755
Łączny czas wizyt:
Godzin: 188,5
Wysłany: 2011-06-19, 11:57   


_________________
"Trance jest jak morze - widzisz brzeg, na którym stoisz,
lecz drugiego dojrzeć nie mozesz...
to sztuka cieszenia się i smucenia bez powodu...
to narkotyk... może cię zatruć,
sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego..."
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
I-Luminate 



Wiek: 30
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 965
Pozytywów:
Otrzymał/a: 31
Wystawił/a: 26
Skąd: Bełchatów

Status: Offline

Wizyt: 9445
Łączny czas wizyt:
Godzin: 2632,9
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-06-19, 14:25   

Koncepcja Eco na Orbiona zapowiada się bardzo fajnie. Wreszcie wziął się za siebie i nie robi już utworów różniących się od siebie melodią. IMO jest to najlepszy remix na płycie.


Tak właśnie powinny brzmieć remixy, bo reszta to tylko nudne reworki moim zdaniem.
_________________
Słuchajmy muzyki, a nie gatunków.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Kosiek 



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 739
Pozytywów:
Otrzymał/a: 36
Wystawił/a: 13
Skąd: Aleksandrów Łódzki

Status: Offline

Wizyt: 3858
Łączny czas wizyt:
Godzin: 688,5
Wysłany: 2011-06-19, 15:53   

Danny napisał/a:
Koncepcja Eco na Orbiona zapowiada się bardzo fajnie. Wreszcie wziął się za siebie i nie robi już utworów różniących się od siebie melodią. IMO jest to najlepszy remix na płycie.

A wiesz co jest najciekawsze? Że nie ma go na płycie, bo to Bonus Track. ;P I oczywiście Eco zrobił świetny Remix, a @Wiktor chowa głowę w piasek ze wstydu. :D

Edit: nadal nie czaję stylu Eco, ale przynajmniej nie zrobił rombanki jak Arctic Moon i syfu jak (prawie) cała reszta.
_________________

Jeszcze raz ktoś napisze Armin van Buuren przez duże V to znajdę i poćwiartuję... ;)
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
R.I.C.O. 



Wiek: 41
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 328
Pozytywów:
Otrzymał/a: 11
Wystawił/a: 4
Skąd: Tychy/okolice

Status: Offline

Wizyt: 375
Łączny czas wizyt:
Godzin: 58,2
Wysłany: 2011-07-03, 16:38   

Nie pamiętam ile czasu upłyneło od pojawienia się "Imagine:The remixes" w stosunku do zwykłego "Imagine", ale na "Mirage: The remixes" długo nam czekać nie kazano. No cóż kuje się żelazo póki gorące, co czasami przynosi opłakane skutki. Po raptem dziesięciu miesiącach możemy cieszyć się (o zgrozo ;) ) nowym wydawnictwem od Armina.
Pytanie, tylko jaki miał wpływ na końcową trackliste.

No dobra do rzeczy:

Okładka: W wydaniu "Imagine" mieliśmy bardzo fajnie przemyśloną koncepcje negatywu w stosunku do oryginalnej wersji, w "Mirage" kierowano się podobną zasadą, ale nie tak dogłębnie. Pozostał tylko cień Armina (hehe jakie to symboliczne). Czerwona w 80% (na oko ;) ) okładka wyróżnia się na tle innych pozycji w sklepie, ciężko przegapić :D .
Pragnę zauważyć, że zapomniano o negatywie boku pudełka. Sama okładka po otwarciu zawartości pudełka jest standardową książeczką z licencjami a na ostatniej stronie możemy się dowiedzieć czego nam ewentualnie brakuje do kompletu "Mirage":D.

Płyty: Podobnie jak w "Imagine: The remixes" mamy dwie płytki. Tym razem jednak CD1 ma barwy wersji orginalnej natomiast CD2 ma już znamiona negatywu. Przynajmniej nie można pomylić się którą płytę wkłada się do czytnika. Co ma duże znaczenie co do zawartośći, o czym później.

No cóż przyszedł czas na odsłuch.

CD1:

01. Drowning (Avicii Remix) - bardzo słaby początek odsłuchu całej płyty. Niestety, o ile jako piosenka ten remix jest wręcz idealny to do zawartośći M:TR nie pasuje wogóle. Liczyłem się z tym, że będzie bardziej klubowo niż radiowo i się zawiodłem w momencie, gdy pojawiła się lista remixerów. A mogło być lepiej, gdyby wybrano rmx od Myonów lub chociażby klubowy mix od Armina. No ale Avicii musi być - polityka.....
02. Feels So Good (Tristan Garner Remix) - to jeden z lepszych remixów singla FSG. Radiowy singiel (niestety już wolę Drowning) otrzymał dosyć ciekawą nową interpretacje, która ratuje ten utwór.
03. Youtopia (Blake Jarrell Remix) - kolejny radiowy kawałek, który aż dziw bierze, że nie usłyszałem go jeszcze w ogólnopolskim radiu. Remix trochę ratuje sytuacje, ale powiedzmy sobie szczerze dużo wycisnąć się Blakowi nie udało. Znacznie lepiej wyszła interpretacja od ReLocate, bedąca bonusowym trackiem, czego nie można powiedzieć o remixie od Tocadisco. Więc remix Jarrella jest w środku stawki.
04. Minack (Orjan Nilsen SuperChunk Remix) - wersja albumowa mi się podobała, głównie z uwagi na dosyć ciekawą kompozycje. Sam utwór ma w sobie duży potencjał, niestety w tym remixie nie został on wykorzystany. Mam wrażenie, że jest bardzo mało zmian do oryginału a jedynie dodano elementy electro-housowe (?) czy jak tam je zwać, co mi się nie podoba. I znowu bonusowy track wpostaci remixu od Marka Sixma byłby lepszą pozycją.
05. Not Giving Up On Love (Dash Berlin 4AM Mix) - kochany przez wszystkich singiel z Mirage :D , o nim wiele już powiedziano. Ta interpretacja naprawdę mi się już znudziła (sporo wałkowana), aczkolwiek jest całkiem znośna i na AO zrobiła spore zamięszanie. Szkoda, że nie umieszczono remiksu Jorna, który wg mnie jest o niebo lepszy.
06. Take A Moment (Shogun Remix) - czyli kolejna wariacja na temat "Save me". Dobre do posłuchania w radyjku, bo nawet sie buja. Ogólnie bardziej pasuje niż "Drowning" Aviciiego. Ewentualny zamiennik i tak znajduję się płycie drugiej.
07. Orbion (Max Graham vs Protoculture Remix) - no i w końcu mamy kolejny remix na właściwym miejscu (bodajże drugi). Sam Orbion ma w sobie konkretny potencjał co zostało tutaj wykorzystane. Podoba mi sie ta interpretacja, oczywiście nie uwłaczając nic wersji albumowej. Bonus w postaci remixu od Eco również jest dobrą produkcją.
08. These Silent Hearts (Ralphie B Remix) - no powiedzmy, że kilka zmian jest. Zmieniono troszkę beat, całkiem dobry remix, ale gorszy od wersji albumowej. Podobie z bonusową interpretacją od W&W.
09. Full Focus (Ummet Ozcan Remix) - pierwszy singiel promujący oryginalną wersję doczekał się kilku remixów. Ten umieszczony w albumie należy do tego najlepszego. Wg mnie bardzo dobry wybór. Sam FF jest dobry (elementy Gaii), ale nie dokońca dopracowany. Ummet Ozcan nadał temu utworowi bardziej energetyczny wydźwięk.
10. Virtual Friend (BT Remix) - oryginał cenie sobie z uwagi na dość ciekawy i specyficzny beat (z którym można by fajnie poeksperymentować), wokal oraz tematykę. Interpretacja od BT jest straaaaaszna (dosłownie kuje w uszy), przesłuchałem dwa razy ale następnym razem będe przewijał. Chyba najbardziej pierdzący kawałek z całej zawartości M:TR
11. This Light Between Us (Orchestral Version) - to chyba zapchaj dziura na tej płycie :) , zostało troszkę miejsca i nie było czego dać :) . Sama werja nie jest zła, nie jest dobra - taka do posłuchania.

No cóż CD 1 nie powala na kolana. Albo pewnych remiksów wogóle nie powinno tutaj być, albo powinny być w innym wykonaniu - poprostu są nietrafione (oczywiscie to moje skromne zdanie ), niektóre dają jednak rade.

Ocena: 5,3/10

Po mięszanych uczuciach zwiazanych z CD1, czas na CD2.

01. Virtual Friend (16 Bit Lolitas Remix) - bardzo dobry początek...ufff, a tym samym zmywający negatywne odczucia po wersji od BT. Interpretacja ta w prawdzie ma dużo wspólnego z oryginałem, ale zmieniono co nie co i bardzo przyjemnie się słucha.
02. Down To Love (Kyau & Albert Remix) - lubie oryginał, ta interpretacja miejscami lekko pierdząca ale mi przypadła do gustu.
03. Mirage (Alexander Popov Remix) - tytułowy utwór albumu jest zawsze wyzwaniem dla remixera, w końcu to najważniejszy utwór danego wydawnictwa, a jeśli jeszcze mowa o takim kawałku jakim jest "Mirage" (dosyć specyficzny) to przed osobą, która ma się z nim zmierzyć to spore wyzwanie. Alexander Popov ze swoja interpretacją wychodzi obronną ręką. Remix jest poprostu świetny, w stylu tego Pana. Jest sporo zmian jednocześnie podtrzymujących klimat orginału (tak powinny brzmieć dobre remixy).

Od tego momentu przyspieszamy znacznie - kolejne produkcje sa szybsze i energetyczne, aż w końcu bardziej upliftowe (czyli to co lubię:)).

04.This Light Between Us (Armin van Buuren’s Great Strings Mix) - nie wyobrażam sobie w tym miejscu innej wersji, a już napewno nie tej z bonusa. To co Armin z orkiestrą zrobił przy tym kawałku to jest coś pięknego. Najlepsza wersja z całego singla.
05. I Don’t Own You (Andy Moor Remix) - oryginał to piękny klimatyczny kawałek. Remix od Moora jest ciekawy - utwór nabiera trochę mocy pozostając przy esencji wersji albumowej. Całkiem dobrą interpretacją jest wersja bonusowa od The Thrillseekers
06. Take A Moment (Alex M.O.R.P.H. Remix) - i się zaczyna na dobre. O tej wersji pozytywnie wypowiadałem się przy okazji recenzji "ASOt 2011", co tu mówić :>
Zauważyliscie, że w remixach do "Take a moment" nie ma pogłosu wokalu, gdy jest sentencja "...pulls me"... w oryginalne mnie to strasznie drażni ...
07. I Surrender (Sebastian Brandt Remix) - tak to było z "Mirage", że kawałki bonusowe były lepsze od co niektórych na standardowej zawartości nośnika CD. "I surrender" uważam za najlepszy bonus. W interpretacji Sebastiana jest wszystko to czego się spodziewałem: pozostała spora dawka pozytywnej energii, mimo dosyć dużej zmiany w stosunku do oryginału
08. Take Me Where I Wanna Go (Giuseppe Ottaviani Remix) - drugi z kawałków bedący bonusem w pierwotnej wersji, kolejny który ma ogromny potencjał, ale nie do końca wykorzystany przez Ottavianiego, za blisko jest oryginału. Mimo wszystko bardzo dobrze to brzmi, o niebo lepiej od remixu bonusowego.
09. Coming Home (Arctic Moon Remix) - o tym kawałku można pisać wiele. Jak usłyszałem pierwsze prewiev wiedziałem, że będzie dobrze - od razu mnie urzekło. Po odsłuchaniu już full wersji moje zdanie się nie zmeniło. Świetnie przedłużony break, bardzo energetyczny track. Chciałem zaznaczyć, że oryginał jest najlepszy z pierwotnej wersji "Mirage". Polak stanął na wysokości zadania.... i na koniec bonus:
10. Neon Hero - jest jednak wolniejszy niż poprzednicy.Kolaboracje ostatnio Arminowi ładnie wychodzą (jako Triple A, ATB) i tym razem jest dobrze, chociaż czegoś mi tutaj brakuje. Dalsze ekperymenty w łączeniu transu z rockiem, widać że tour Armin Only sprzyja współpracy.

Zawartośc drugiej płytki jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Naprawdę tu nie mam własciwie do czego się mocno przyczepić.
Ocena 8,6

Love Too Hard (Roger Shah's Pumpin' Island Remix) jest dosyć ciekawą propozycją, jednka od Rogera spodziewałem się czegoś innego

Całość: 7

Niestety nowa odsłona The remixes wypada gorzej niż poprzednik. Nie wiem czy jest to spowodowane gorszym materiałem wejściowym jak niektórzy uważają (aczkolwiek osobiście nie twierdze żeby "Mirage" bylo gorsze od "Imagine"), nie przyłożeniem się remixerów do pracy (np mało czasu) lub poprostu miejscami złym doborem wersji.

"Mirage: The remixes" nie jest złą pozycją. Wprawdzie posiada kilka remixów robionych na szybko (takie jest moje wrażenie) choćby na odczepnego, żeby było, niektórych wogóle nie powinno być (robi się radiowo a nie klubowo). Jednak jest też sporo całkiem udanych interpretacji, które wgniatają. Na plus mimo wszystko dwie płytki z full wersjami poszczególnych remixów, a nie jak w jakimś wydawnictwie widziałem (bodajże "Do You dream the remixes") wersje okrojone na jednym CD, ale za to lepszej jakości (sic!). Podobnie jak wersja orginalna, The remixes nie jest albumem transowym a sporo w nim innych nurtów muzycznych, także wiele utworów znajdujących się w postaci bonusów przewyższa te, które znalazły się na płytkach.

Jeśli "Feels so good" jest ostatnim singlem z "Mirage", oraz powoli kończy się tour "Armin Only", można powiedzieć, ze historia Mirage dobiega końca. Zamyka się pewien etap w twórczości Armina van Buurena, z której wnioski napewno wyniesie pytanie co z tym zrobi (albo co chciałby zrobić) i w jaką stronę pójdzie w swojej dalszej karierze (pod szyldem AvB), chociaż możemy się tego domyślać. Odpowiedź przy okazji kolejnego singla a potem całkiem nowego albumu.
_________________
"It's a trip that you all can make only together to the place where time and space do not exist. It's MIRAGE !! ...."
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Martino

Forum.ArminVanBuuren.org. Treści zamieszczone na forum oparte są na licencji Creative Commons.