POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje dotyczące rozwoju forum
Autor Wiadomość
siwy 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 345
Pozytywów:
Otrzymał/a: 3
Wystawił/a: 4
Skąd: Zdzieszowice

Status: Offline

Wizyt: 6836
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1639,9
Wysłany: 2012-05-26, 12:51   

Dużo silników tak ma, Kunena dla przykładu, podejrzewam, że wkrótce albo już jest jakaś wtyczka do phpbb.
Tylko, że co to ma do rzeczy jak zmiana silnika to zbędne w tym wypadku rozwiązanie ;p
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
ToyoTires 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 1468
Pozytywów:
Otrzymał/a: 98
Wystawił/a: 9
Skąd: Sztum

Status: Offline

Wizyt: 9334
Łączny czas wizyt:
Godzin: 2874,3
Wysłany: 2012-05-27, 20:27   

siwy napisał/a:
Pierwsze efekty powinieneś ujrzeć już w tym tygodniu ;)


Chyba jednak Rafcio miał rację pisząc na SB , że na słowach się skończy
_________________
Two Dj's - One Music - One Life - W&W
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
anonymous_user 



Wiek: 31
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 286
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 9
Skąd: Wlkp

Status: Offline

Wizyt: 1057
Łączny czas wizyt:
Godzin: 83
Wysłany: 2013-08-17, 18:12   

Witam, temat był już poruszany jakieś 1.5 roku temu ale niewiele się zmieniło. Jest to chyba moje pierwsze poważne muzyczne forum z którego korzystam i nie ukrywam że ta strona i forum są dla mnie specjalne a wszystkich użytkowników darzę sympatią. Chciałbym aby zmienił się sposób funkcjonowania tego wszystkiego. Chciałbym aby avb.org stało się dużym trance'owym portalem, aby na stronie było coś więcej oprócz cotygodniowych tracklist z asotu, chciałbym aby forum ożyło bo wszystko utknęło w jakiejś stagnacji. Czasami pod postem jest jedna odpowiedź, czasami żadnej, tematy są zakładane jakby po nic bo brakuje tego na czym polega forum czyli dyskusji!Na forum aktywnych użytkowników jest może 5 i tylko ich widać. Wiem, że niektórym może nie pasować napływ nowych osób gdyż wszyscy się tu znają itp ale w sumie większość ekipy która była gdy się tu rejestrowałem odeszła lub jest nieaktywna więc co za różnica.


Pamiętam, że za czasów Imagine na stronie był fajny niebieski layout, potem przyszła pora na Mirage i zmienił się też wygląd strony. Może teraz po Intense też warto zmienić wygląd? Może w ogóle zmienić formę strony aby newsy nie były wyświetlane jako lista a w innym ustawieniu? Można by dzięki temu robić więcej newsów ogólnie ze świata trance'u, nie tylko o AvB.

Rozumiem, że to wszystko wymaga ludzi do pracy, wymaga czasu, wysiłku, pewnie nawet pieniędzy.
Z drugiej jednak strony nie ukrywajmy że internet i portale to biznes. Może pomyśleć o jakichś reklamach. Jak zwiększyłby się ruch na stronie i stałoby to się sporym muzycznym portalem to na pewno przypływ gotówki byłby sporą pomocą dla prowadzących tą stronę bo chyba wszyscy rozumiemy że utrzymanie strony kosztuje. Większy ruch to i pewnie znalazłoby się więcej osób chętnych do moderowania, pisania newsów itp.

Zauważyłem na stronie modną wtyczkę fejsbukową - dobre posunięcie. Każdy promuje się teraz przy pomocy fejsa. Trzeba robić wszystko aby promować tą stronę, ale musi się na niej coś dziać, bo póki co to jest strona z tracklistami z asotu więc nie ma się co dziwić jeżeli mało ludzi na nią zagląda.

Chcę aby strona istniała, była żywa, pełna newsów, pełna informacji ze świata muzyki elektronicznej, czy chociażby zdjęć z meetingów forumowych czy z życia strony, aby forum wrzało (jak kiedyś), aby strona zaczęła przynosić dochody założycielom bo szanuje ich za prowadzenie tego wszystkiego :) może warto pomyśleć o downloadzie? To ciągnęłoby za sobą masę konsekwencji i potrzebnych ludzi - jestem w pełni świadom natomiast download nie jest obowiązkowy. Może założyć kanał na Youtube z trancem, czy z asotami, czymś co również promowałoby naszą stronę. Youtube to automatycznie masa ludzi widzących link do naszej strony. Przy okazji kanał może też generować zyski - choć nie wiem czy to realne w naszej sytuacji. Pewnie inni też mają jakieś pomysły.




Takie moje małe przemyślenia. Chciałbym tylko aby ta strona żyła. Bo aż żal się robi jak wchodzę po kilku dniach i widzę że na forum nie ma żadnego nowego postu! Fakt że potrzebna tu jest dosłownie rewolucja ale wszystko jest do zrobienia. Pozdrawiam ;)
_________________
Rytmiczny beat i metrum 4/4 to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejszego w tej muzyce nie słyszysz.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
siwy 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 345
Pozytywów:
Otrzymał/a: 3
Wystawił/a: 4
Skąd: Zdzieszowice

Status: Offline

Wizyt: 6836
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1639,9
Wysłany: 2013-08-17, 19:21   

Nie ma szans żeby ta strona kiedyś odżyła i na pewno nie jest to wina tego, że trance się kończy, popatrzcie na asot-only - oni mają się dobrze.
Ta strona i forum były źle zarządzane i tyle. Zmiany, które weszły jakiś czas temu to o kant dupy potłuc, kretyński układ kategorii i nic więcej. Czyli tak naprawdę w ogóle ich nie było.

Nikt nic z tym nie robił, bo nie czuł takiej potrzeby. Ja na ten temat mogę powiedzieć, bo przez chwile byłem razem z kośkiem, Wojtkiem w grupie, która miała coś tu zmienić, ale jako, że nie lubię kośka, to musiałem stamtąd odejść. Nie będę tam mówił jaki jest kosiek i czemu go nie lubię, ale jako moderejtor pokazał wiele... ;p tylko o znaczek mu chodziło, chciał sprawiać pozory... Ale to taki typ człowieka, Ej nie żebym coś miał do niego, nie obchodzi mnie on i jak to mówią gimbusi: mam wywalone.

Do Wojtka nic nie mam - bo on rzeczywiście chciał coś zmienić.

Problem ze zmianami tutaj ma swoje korzenie dużo głębiej, tu po prostu zawiedli wszyscy użytkownicy, którzy w pewnej chwili olali całe forum, a 3 osoby gówno zdziałają jeśli cała reszta niezbyt się tym wszystkim interesuje. Po części olał też forum sam administrator. Więc tu żadne cuda nie pomogą. Wisły kijem nie zawrócisz.

Możemy sobie teraz gdybać co by było... Ale zawiedli wszyscy inni bardziej drudzy mniej.
Też mógłbym się czuć trochę winny, ale ja się w pewnym momencie starałem.
Watch your language ;)
#Marek
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
maroslav 



Wiek: 31
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 1142
Pozytywów:
Otrzymał/a: 2
Wystawił/a: 6
Skąd: Kock

Status: Offline

Wizyt: 3280
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1283
Wysłany: 2013-08-17, 21:34   

Cóż, jaka jest sytuacja każdy widzi. Strona, z tego co wiem nie zostanie wyłączona. (chyba, że administrator zmieni(ł) zdanie)
_________________
"Dla mnie albumy to strata czasu, można je rozpatrywać jako swoiste wyzwanie, które stoi przed artystami i tylko w ten sposób. Lepiej skoncentrować się na kilku singlach w danym roku niż wydawać krążek wypchany w większym stopniu zapchajdziurami, bo nie ukrywajmy tak ostatnie trance'owe longplaye wyglądają." - Indecent Noise
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
anonymous_user 



Wiek: 31
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 286
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 9
Skąd: Wlkp

Status: Offline

Wizyt: 1057
Łączny czas wizyt:
Godzin: 83
Wysłany: 2013-08-17, 21:43   

Trance nie umiera, co najwyżej się zmienia. W każdym razie trance był, jest i będzie ale tu nie o gatunek chodzi tylko o stronę :D Zmiany są potrzebne. Czekam co inni w tej kwestii sądzą. :)
_________________
Rytmiczny beat i metrum 4/4 to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejszego w tej muzyce nie słyszysz.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
DrCrauser 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 363
Pozytywów:
Otrzymał/a: 6
Wystawił/a: 6
Skąd: Za-dupie

Status: Offline

Wizyt: 1085
Łączny czas wizyt:
Godzin: 115,2
Wysłany: 2013-08-17, 23:17   

Zmiana wyglądu strony głównej to już krok do przodu. Niech odwiedzający widzi, że strona żyje, że coś na niej się dzieje. A póki co jest szary, nie ciekawy design i wszystko wygląda jakby strona była "martwa". Poprzedni wygląd był o wiele ciekawszy i milszy do oka.

Dla przypomnienia - tak strona wyglądała 5 lat temu:
http://web.archive.org/we...nvanbuuren.org/

Nie pojawiają się już komentarze pod ASOT w czwartki, na IRC też pustki. Rozumiem, że jest facebook i ludzie wolą się komunikować bezpośrednio i być informowani na bieżąco. Ale przecież jedno nie wyklucza drugiego. Widzę, że powstał fanpage strony więc można by to wykorzystać (oczywiście jak przybędzie lajków)

Na forum pustki, wiele osób przestało zaglądać, niektórzy przeszli albo na GlobalTrance albo Asot-Only.
A jeszcze kiedy się rejestrowałem na forum nie tylko dyskutowało się, ale i wiele się tworzyło. Były prowadzone takie inicjatywy jak flaga na Armin Only czy Dzień w Parku, fotorelacje z imprez itp. Teraz co najwyżej wyjdzie (jeśli nikt strony nie zamknie) podsumowanie roku w którym napisze posta mniej niż 10 osób. Starych userów się już nie przyciągnie, ale w nowych jeszcze jest nadzieja dla tej strony.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
anonymous_user 



Wiek: 31
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 286
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 9
Skąd: Wlkp

Status: Offline

Wizyt: 1057
Łączny czas wizyt:
Godzin: 83
Wysłany: 2013-08-18, 03:00   

No, widzę że nie tylko mi bardziej pasował poprzedni wygląd strony :) Pamiętam jak była robiona ankieta odnośnie nowego designu i większości się podobał, mi bardziej pasował stary no ale mniejsza o to. Faktycznie widać po tym linku o ile strona była bardziej "żywa".

Ja siedziałem na tej stronie już sporo czasu, natomiast ujawniłem się przez rejestracje na forum dużo później, więc pamiętam to wszystko. Praktycznie od tej strony zacząłem na poważnie interesować się transem :)

Fakt pamiętam że kiedyś pod newsami było sporo komentarzy, teraz nie ma żadnego...

Zawsze na forum był year mix, produkcje i sety naszych użytkowników, myślę że kanał na youtube było by czym zapełnić. Można robić top 10 tracków miesiąca wg nas itp.
Można pomyśleć o playerze na stronie. Pytanie co konkretnie miałoby w nim lecieć, no ale to do ustalenia a wiem że gusta mamy dość wyszukane (na żadnym forum nie ma tyle krytyki co tu :D ).
_________________
Rytmiczny beat i metrum 4/4 to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejszego w tej muzyce nie słyszysz.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
siwy 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 345
Pozytywów:
Otrzymał/a: 3
Wystawił/a: 4
Skąd: Zdzieszowice

Status: Offline

Wizyt: 6836
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1639,9
Wysłany: 2013-08-18, 11:05   

Jako, że Marek na privie chciał moje pomysły, to postanowiłem je lekko odświeżyć i opublikować.

1. Reorganizacja działów na łatwiejszą, bardziej czytelną, czyli taką:
Administracja
----Regulamin forum
----Ogłoszenia
----Propozycje, sugestie, błędy, pytania
(czyli tu bez zmian)

Armin van Buuren
---ASOT
--------A State of Trance
--------A state of Trance Podcast
---Produkcje
---------Single/Remixy
---------Albumy/kompilacje
---Koncerty(zawierające Armin Only)
---Ogólne(zawierające wywiady)

Muzyka elektroniczna
---Ogólne(obecnie "muzyka elektroniczna")
---Nowości/dyskusje na temat spraw bieżących
---Produkcje
---------Tracki/Single/Vinyle
---------Albumy/kompilacje
---------Teledyski/Video
---------Identyfikacja
---------Tracklisty
---Ankiety
---Kącik DJ i producenta(razem z poddziałami)

Muzyka alternatywna - Popik,hip hopik, Rock,komercja, cokolwiek innego.
---Ogólne?
---Na bieżąco?
---Produkcje?

Hyde Park
---Hyde park
---Forumowicze

Śmietnik

Odrobina komentarza: Niestety Armin to już nie jest super, ultra gwiazda i trzeba zwęzić tematy jego dotyczące, Trance to też nie jest jakiś super gatunek i też trzeba mieć na uwagę coś innego. Trzeba się otworzyć na muzykę, odrobina komercji, tego co słuchają wszyscy. Nie oszukujmy się: nikt z Nas nie słucha tylko transu, wiec można sobie pogadać o czymś innym. Otwarcie się na nowe gatunki pozwoli automatycznie otworzy nas na nowych userów(W teorii).

2. Powrót wątku czego teraz słuchacie(i żeby nikt nie miał bólu dupy o nabijanie postów to wyłączyć licznik postów).
W dziwnych okolicznościach podobno on znikł/zniknął/stracił się. Bo baza danych coś nie tego... Kaman Panowie, co za brednie, a nawet jeśli to kopia zapasowa jest Wam obca?
Ten wątek to był skarbnica i fajnie jakby powrócił, zawsze to była jakaś integracja między użytkownikami.

3. Wyłączenie wszystkich mechanizmów lizania dupy: podziękowań, pozytywów - zbędny mechanizm, generujący zbędne zapytania do bazy danych.

4. Może by tak lekko unowocześnić silnik forum? PHP BB by przemo to przestarzały prymityw, jest wiele lepszych, między innymi SMF. A jeśli jednak zmiana nie wchodzi w grę(bo to czasochłonne) to nie wiem jest jakiś update do PHP BB?

5. Wtyczka do YT ułatawiająca wstawianie filmów, wiem, że były z tym problemy, ale może teraz się uda.

6. Hamowanie wszelkich przejawów chamstwa w zarodku, żeby nie psuć atmosfery wszelkich prowokatorów, spinaczy łagodzić odpoczynkiem.
Zapraszam do dyskusji.

7. Promowanie recenzji użytkowników(jakiś albumów czy czegoś) na głównej. Ale mam na myśli recenzje, a nie kilka zdań dotyczących albumu.

Z edytuje jak odnajdę stare zmiany, na razie tyle. Bo jest tak z głowy o poranku.

Nie oszukujmy się, jest mała szansa na odbudowę tego co było, ale póki jest domena i serwer można próbować.
PS. Oczywiście mogę pomóc przy zmianach ale wymaga to dużej organizacji bo ja w gruncie rzeczy mam 3 prace(+ jeszcze większe plany w bliższej przyszłości) także czasem brak czasu mi doskwiera.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
anonymous_user 



Wiek: 31
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 286
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 9
Skąd: Wlkp

Status: Offline

Wizyt: 1057
Łączny czas wizyt:
Godzin: 83
Wysłany: 2013-08-18, 22:12   

siwy napisał/a:
póki jest domena i serwer można próbować.

Dokładnie.

Z tym że mi głównie zależy na zmianach na stronie, forum oczywiście też ale w drugiej kolejności. Strona będzie popularna, na forum będzie więcej osób to i będzie jakiś sens ulepszania tego forum.

siwy napisał/a:
Niestety Armin to już nie jest super, ultra gwiazda i trzeba zwęzić tematy jego dotyczące

Dokładnie, chcę aby strona była o całym świecie trance'u, nie o samym Arminie. Aczkolwiek o nim też!

siwy napisał/a:
Trance to też nie jest jakiś super gatunek i też trzeba mieć na uwagę coś innego. Trzeba się otworzyć na muzykę, odrobina komercji, tego co słuchają wszyscy.

Tu nie do końca jestem za. Fakt nie słucham tylko trance'u ale np. komerchą rzygam i nie trawie jej. Słucham house'u, metalu, heavy metalu, polskiego rapu, drum & bass, dubstepu i takiej muzyki raczej nie słyszy się w radiu. Ja wolałbym, żeby rozszerzać zakres gatunków w granicach trzymających nas z dala od komerchy ale to moje osobiste zdanie :D

siwy napisał/a:
Otwarcie się na nowe gatunki pozwoli automatycznie otworzy nas na nowych userów

Bardzo fajnie by było gdyby nasza strona/forum stały się też jakimś centrum gromadzącym też fanów np. DnB czy Dubstepu czy ogólnie muzyki elektronicznej.

Wszystko jest do zrobienia tylko strona musiałaby mieć kompletnie inną formę aby przedstawiać tyle informacji i newsów ze świata muzyki elektronicznej. No i ktoś to musiałby prowadzić na bieżąco. Proponuje aby tracklista asotu była jakąś poboczną informacją na stronie głównej a większa jej część aby była poświęcona innym informacjom.
_________________
Rytmiczny beat i metrum 4/4 to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejszego w tej muzyce nie słyszysz.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Żanuś 



Wiek: 32
Dołączyła: 09 Lip 2009
Posty: 482
Pozytywów:
Otrzymał/a: 41
Wystawił/a: 68
Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline

Wizyt: 3177
Łączny czas wizyt:
Godzin: 735,6
Wysłany: 2013-08-19, 09:32   

Chłopaki macie jak najwięcej racji z tymi zmianami i otwarciem na inne gatunki. Racja -Ci co odeszli z forum raczej już nie wrócą, ale skoro mamy coś zbudowane można zrobić renowację i rewolucję dla nowych użytkowników.
Szkoda że się tyle fajnych osób wykruszyło z tego grona no ale trudno nie ma co płakać dobre czasy trance nie wrócą, a stać w miejscu nie ma sensu.
Myślę że trzeba nastawić się na to żeby to generowało zyski dla administratorów ( jak i utrzymania strony) bo inaczej nikt się w to nie zaangażuje, a każdy szanuje swój czas i pracę. Trzymam kciuki ;)
_________________
TRANCE WILL NEVER DIE
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
siwy 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 345
Pozytywów:
Otrzymał/a: 3
Wystawił/a: 4
Skąd: Zdzieszowice

Status: Offline

Wizyt: 6836
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1639,9
Wysłany: 2013-08-19, 10:41   

Zysków wielkich to ta strona przynosić nie będzie, trzebaby było nawalić tyle reklam żeby się cokolwiek opłaciło.
Jeszcze trzeba popracować nad naszą mentalnością, aby zwiększyć tolerancje. Bo np. widzę po sobie, że reaguje niezbyt pozytywnie na coś od W&W, ale to tak wyjątek bo Oni przyczynili się między innymi do zepsucia transu.
Można sobie ich kojarzyć, że wszystkim, ale nigdy z transem. To zwykły śmieciowy hałsik(o! o tym właśnie mówię;p).
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
anonymous_user 



Wiek: 31
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 286
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 9
Skąd: Wlkp

Status: Offline

Wizyt: 1057
Łączny czas wizyt:
Godzin: 83
Wysłany: 2013-08-20, 16:56   

To jak, będzie coś z tego czy zostawiamy stronę ze zbiorem tracklist z asotu? Bo widzę że coś tam autorzy strony próbują promować na fejsie, to może by to zrobić z rozmachem, tak jak rozważamy w postach u góry ^^
_________________
Rytmiczny beat i metrum 4/4 to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejszego w tej muzyce nie słyszysz.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
AvB Fan 



Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 1000
Pozytywów:
Otrzymał/a: 11
Wystawił/a: 62
Skąd: Bielawa

Status: Offline

Wizyt: 3131
Łączny czas wizyt:
Godzin: 354,5
Wysłany: 2013-08-21, 22:59   

Pozwólcie, że się wtrącę.

@anonymous_user - w jaki niby sposób mamy my - zwykli użytkownicy - pomóc przy zmianach na stronie? Nie uważasz, że do tego potrzebna jest góra (czytaj wyżej postawieni w hierarchii forumowej czyli administracja i moderatorzy)? Z tego co widzę, to zbyt wiele osób tu nie zagląda ostatnimi czasy. W jaki sposób chcesz, żeby dowiedzieli się, że forum/strona odżyło(/a)? Masz osobiste namiary do tych osób? Czy może wolisz zachęcić nowych? Tutaj też nie wiem jak chcesz to zrobić, bo na fejsie jest tylko garstka lajkujących. Nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc dotarcia do innych w inny sposób niż rozgłaszanie na innych forach i stronach o podobnej tematyce.
_________________
1. Above & Beyond - Good For Me
2. Armin van Buuren feat Ana Criado - I'll listen
3. Gareth Emery feat. Lucy Saunders - Sanctuary

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
elles 



Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 139
Pozytywów:
Otrzymał/a: 1
Wystawił/a: 11
Skąd: Jelenia Góra

Status: Offline

Wizyt: 561
Łączny czas wizyt:
Godzin: 25,3
Wysłany: 2013-08-23, 09:09   

Co do tego by forum odżyło, to uważam, że spróbować nie zaszkodzi. Często tu zaglądam, ale jak widzę, że jest założony nowy temat, a nikt go nie komentuje to i mi samej nie chce się udzielać... Sądzę, że jest sporo takich osób.
_________________
Trance to nie tylko muzyka. To styl życia, inne zmysłowe spojrzenie na świat, miłość do głębokiego brzmienia wzbudzającego emocje. Słuchając go możesz skakać albo płakać, poczuć przypływ energii lub też wzruszenie i fale wspomnień.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Martino

Forum.ArminVanBuuren.org. Treści zamieszczone na forum oparte są na licencji Creative Commons.