POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Paul van Dyk
Autor Wiadomość
Meril 



Wiek: 26
Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 344
Pozytywów:
Otrzymał/a: 16
Wystawił/a: 26
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Status: Offline

Wizyt: 2765
Łączny czas wizyt:
Godzin: 516,5
Wysłany: 2009-03-30, 20:54   

Almonaster napisał/a:
Muszę szczerze przyznać, że nie znam wszystkich jego produkcji


Nie wstydź się, ja też nie znam jego produkcji ;) nawet nie znam wszystkich produkcji Armina :lol:
_________________

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Trancefied 



Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1816
Pozytywów:
Otrzymał/a: 209
Wystawił/a: 172
Skąd: Katowice

Status: Offline

Wizyt: 3976
Łączny czas wizyt:
Godzin: 976,4
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2009-03-30, 20:56   

Ania11 napisał/a:
Almonaster napisał/a:
Muszę szczerze przyznać, że nie znam wszystkich jego produkcji


Nie wstydź się, ja też nie znam jego produkcji ;) nawet nie znam wszystkich produkcji Armina :lol:


kto chce to mam cala dyskografie PvD na rapidzie <dj>

no paulek ma swoj styl niektore kawalki mi sie podobaja nawet ale te nowsze raczej, kiedys trance byl inny niz teraz i to bardzo ;)
_________________

One World Under Trance Domination
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Meril 



Wiek: 26
Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 344
Pozytywów:
Otrzymał/a: 16
Wystawił/a: 26
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Status: Offline

Wizyt: 2765
Łączny czas wizyt:
Godzin: 516,5
Wysłany: 2009-04-01, 13:57   

Usagi_Angel napisał/a:
Sylwia napisał/a:
Nie miałam okazji posłuchać jak gra na żywo, ale mam nadzieje, że kiedyś sie uda :mrgreen:


Na żywo to brzmi cudownie... Istna magia!


tak ;) zwłaszcza jak robi własnoręcznie, nie odtwarza kawałki :D i za to go szanuję :D
_________________

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Iga 



Wiek: 33
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 40
Wystawił/a 9 pozytyw(ów)
Skąd: Szczecin/Binowo

Status: Offline

Wizyt: 27
Łączny czas wizyt:
Godzin: 6,9
Wysłany: 2009-04-26, 12:43   

Ten Pan mnie zmiażdżył swoim setem na TranceEnergy :D
For an angel Klasyk <zakochany>
_________________
Girls love Dj's
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Banacik 



Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 268
Pozytywów:
Otrzymał/a: 9
Wystawił/a: 14
Skąd: Wrocław

Status: Offline

Wizyt: 1333
Łączny czas wizyt:
Godzin: 119,6
Wysłany: 2009-04-26, 12:47   

<tak> For An Angel wymiata <jupi>
_________________
TRANCE AROUND THE WORLD with Above & Beyond
A STATE OF TRANCE with Armin Van Buuren

Trance is my Religion.
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
maximus 



Wiek: 35
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 819
Pozytywów:
Otrzymał/a: 52
Wystawił/a: 48
Skąd: okolice Wrocławia

Status: Offline

Wizyt: 3286
Łączny czas wizyt:
Godzin: 729,4
Wysłany: 2009-04-26, 21:59   

Paul to naprawdę kawał dobrej legendy muzyki Trance i mam nadzieję, że taki pozostanie, a jego produkcje no cóż wszystkich raczej nie słyszałem, ale i tak wielki ukłon w jego stronę za dotychczasową twórczość <respekt>
_________________
"[...]robię muzykę po prostu żeby robić muzykę, a nie by wygrywać nagrody[...]" - Josh Wink.

http://soundcloud.com/maximus
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Mayor 



Wiek: 33
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 200
Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 40
Skąd: Warmińsko-Mazurskie

Status: Offline

Wizyt: 855
Łączny czas wizyt:
Godzin: 147,2
Wysłany: 2009-04-27, 00:25   

Paul van Dyk - dla mnie największy z największych, bez dwóch zdań. We wrześniowym DJ MAG-u ukazał się wywiad z PvD. Pozwolicie, że zacytuję i przytoczę kilka fragmentów :

"Jako jeden z niewielu przedstawicieli klubowej kultury wydatnie wspomaga organizacje charytatywne, pomagając biednym dzieciom w Indiach i rodzimym Berlinie."

"Muzyka elektroniczna jest najlepsza na świecie"-PvD

Mówisz nowe style, nowe brzmienia. Co w takim razie zasługuje na to miano w 2008 roku?
-W tej chwili coraz bardziej popularne staje się połączenie mocnych bitów techno z tłustymi liniami basowymi z electro i breakdownami rodem z trance'u. Trochę to dziwna kombinacja pozornie niepasujących elementów, ale to naprawdę działa. Jest w tym wiele energii, wiele mocy. Jeśli wpadniesz do Amnezji na imprezę Cream, zorientujesz się, że taka muzyka powoduje większe szaleństwo.

W ten sposób gra PvD, prawda?
- Tak cała ekipa związana z moją wytwórnia Vandit tworzy i gra podobne brzmienia, ponieważ uwielbiamy je. Zawsze powtarzam, że nie jestem dj-em grającym tylko trance. Najlepsze w muzyce elektronicznej jest właśnie to, że bierzesz wszystkie swoje ulubione jej elementy i tworzysz tego własny, unikalny styl. Coś nowego i interesującego. To jest właśnie to, co robię i staram się namawiać do tego wszystkich innych artystów z Vandit.

Uważasz, że muzyka elektroniczna jest najciekawszą muzyką na świecie ?
- Tak, jest dużo ciekawsza od rocka i to o wiele! Przede wszystkim to jedyna prawdziwie globalna kultura na świecie. Wszędzie spotkasz jej entuzjastów, czego nie można powiedzieć o hip-hopie, r'n'b czy rocku. Może jeszcze z muzyką klasyszną jest podobnie. To pierwsza sprawa. Po drugie - jeśli chodzi o bycie najbardziej interesującą i rozwijającą się muzyką na świecie, tu też inne nie mają szans. To oczywiste choćby z technicznego punktu widzenia. Typowy zespól rockowy ma basistę, gitarzystę, ewentualnie drugiego gitarzystę, wokalistę i perkusistę. Jest więc bardzo ograniczony co do brzmienia, które może stworzyć. Oczywiście te zespoły brzmią każdy nieco inaczej, ale te kilka instrumentów to wszystko co mają. Korzystając ze sprzętu elektronicznego można, moje możliwości są nieskończone - mam miliard róznych basów do dyspozycji, chociażby. Technologia daję ci nieprawdopodobną ilość możliwości, pomaga ci w byciu kreatywnym. Z gitarą w ręku to nie do zrobienia.

Dwa razy z rzędu zostałeś numerem jeden na świecie ( sorki trochę zmienione pytanie ale pasuje do kontekstu).

-Tak, nie da się ukryć, że to wielki zaszczyt być na szczycie tej listy, ale muszę przyznać, że niewiele to zmienilo. Być może udzieliłem wtedy większej ilości wywiadów niż zwykle. Jestem pasjonatem, naprawdę kocham to co robię - nic tego nie zmieni. Taki po prostu jestem i jest to odzowerciedlenie tego jak bardzo kocham tę muzykę. Ciągle powtarzam przy tej okazji, że nie był by numeru jeden bez wszystkich pozostałych. Wszyscy pełnimy ważną role w rozwoju muzyki elektronicznej. To dla mnie najbardziej istotne- jestem muzykiem, to jest moja ulubiona muzyka, jestem inspiracją dla samego siebie, to ciekawa część całej zabawy. Wiem, że każdy z TOP 100 wierzy w to co robi i w gruncie rzeczy nieważne czy jesteś na pierwszym miejscu czy na setnym.

Wśród trancowych gwiazd dominują Holendrzy, ty mimo podobnie brzmiącego nazwiska pochodzisz z Niemiec. Monitorujesz to co się dzieje na niemieckiej trancowej scenie?
-Niespecjalnie, nigdy nie zwracałem uwagi na granice - najważniejsze, by utwór robił na mnie wrażenie. Często nie wiem skąd pochodzi muzyka, której słucham czy którą gram. Rzecz jasna znam kilka ciekawych postaci - Alex M.O.R.P.H. i Woody van Eyden robią świetne rzeczy. Kolejny przykład to panowie z Duderstadt, mają na koncie kilka fenomenalnych kawałków. (w pełni się zgadzam z PvD :D )

w Polsce najbardziej kochają cię za "For An Angel" Czy dla ciebie to również wyjątkowe nagranie czy jedno z wielu?
- Dla mnie to specjalny numer, wiąże się z tym pewna historia. Nagrałem go już w 1994 roku, pracowałem wtedy nad moim debiutanckim albumem "45 RPM". Stworzony był specjalnie dla mojego anioła, ówczesnej dziewczyny a w tej chwili żony. Gdy tylko ją poznałem, zainspirowała mnie tak bardzo, że pierwsze co zrobiłem to pobiegłem do studia i zrobiłem ten utwór. Dlatego tak został nazwany, był dla Natashy. Cztery lata później, gdy mój angielski label wydał mój pierwszy album jako drugi, szukali singla do promocji płyty. A "For An Angel" nigdy wcześniej nie ukazał się na singlu, więc zrobiłem nową wersję i okazała się przebojem.

Na koniec wspomnij o tym, co lubisz najbardziej, gdy nie zajmujesz się muzyką.
- Mam dwa psy i konie można powiedzieć, że moim hobby jest spędzanie z nimi czasu, lubię bawić się ze zwierzętami.


PRZYTOCZONE FRAGMENTY POCHODZĄ Z ARCHIWALNEGO JUŻ WRZEŚNIOWEGO DJ MAGA. WYBRAŁEM NAJCIEKAWSZE wg. MNIE FRAGMENTY. POZWOLICIE TEŻ, ŻE DODAM COŚ OD SIEBIE I SKOMENTUJE PO KRÓTCE:

-Dla mnie PvD jest wielki po każdym względem, tworzy muzyke intuicyjnie, ma swój niepowtarzalny styl. W Kawałek "For An Angel" włożył całe swoje serce ponieważ stworzył go z miłości do kobiety, którą potem poślubił. Pomaga, też potrzebującym. Pochodzi z NRD, więc tym bardziej nam do niego blisko :) Ma wiele fantastycznych kawałków :
For An Angel, Let GO, Words, Heaven, Another Way Nothing But You (z kapitalnym wokalem i lalala którego pomoć nie znosi ;P ), Connected, Crush, New York City, Iguana (z Mauro Picotto), Global Clubing Randezvouz (z Tiesto).

Również jego remiksy są nietuzinkowe :
Deep Dish - Say Hello ( PvD Rmx)
Ibiza Euphoria - Cream (PvD Rmx)
Members Of Mayday - 10 In 1 (PvD Rmx)
A-HA - Celice (PvD Mix)


Jedyne co mi się nie podoba to jego kawałek White Lies ,który przecież osiągnął swój komercyjny sukces, ale myśle, że to każdemu może się zdarzyć (taka jedna mała wpadka z jego strony).
Ale poza tym oceniam go 9,5/10
Dla mnie jest on cały czas w czołówce światowej najlepszych producentów muzycznych, jego remixy są precyzyjnie dopracowane, a muzyka doskonale dobrana. Bardzo go cenię :D :> :D [/i]

[ Dodano: 2009-04-27, 22:02 ]


Na fotce sam Paul van Dyk :D
_________________
My favourite producers/dj's for Dj Mag voting:

1. Airbase
2. ATB
3. Sean Tyas
4. Leon Bolier
5. Nitrous Oxide

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Luxy 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 691
Pozytywów:
Otrzymał/a: 30
Wystawił/a: 75
Skąd: łódzkie

Status: Offline

Wizyt: 1129
Łączny czas wizyt:
Godzin: 338,8
Wysłany: 2009-06-04, 16:24   

Lubię go. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam "For An Angel" to prawie się popłakałam. Ma na koncie dużo świetnych tracków. W pełni zgadzam się z tym, że muzyka elektroniczna jest najciekawsza :)
_________________
My Tunes Of The:
2006 - O'Callaghan & Kearney - Exactly
2007 - DJ Shah feat. Adrina Thorpe - Who Will Find Me
2008 - Simon Patterson - Us
2009 - Nitrous Oxide - Aurora
2010 - Who.Is - We.Are
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
 
Marta 



Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 610
Pozytywów:
Otrzymał/a: 30
Wystawił/a: 147
Skąd: somewhere

Status: Offline

Wizyt: 2048
Łączny czas wizyt:
Godzin: 474,2
Wysłany: 2011-12-18, 18:26   

Paul, no cóż, ja głownie cenię go za dwa kawałki "For an angel" i "Crush" :>
_________________
"TRANCE TO NIE MUZYKA TO STYL ŻYCIA... INNE ZMYSŁOWE SPOJRZENIE NA ŚWIAT..."
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
ToyoTires 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 1468
Pozytywów:
Otrzymał/a: 98
Wystawił/a: 9
Skąd: Sztum

Status: Offline

Wizyt: 9334
Łączny czas wizyt:
Godzin: 2874,3
Wysłany: 2011-12-18, 19:18   

Bardzo lubię jego produkcję , szkoda że teraz jakoś nic nie wydaje , za to swoje audycje Vonyc Session zawsze ma na poziomie ;)
Jeden z pierwszych go kawałków jakie słyszałem to Paul Van Dyk & Ashley Tomberlin - Complicated :>
_________________
Two Dj's - One Music - One Life - W&W
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
jacano 



Wiek: 38
Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 34
Wystawił/a 4 pozytyw(ów)
Skąd: Gdańsk

Status: Offline

Wizyt: 79
Łączny czas wizyt:
Godzin: 26,9
Wysłany: 2012-01-07, 11:37   

Luxy napisał/a:
Lubię go. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam "For An Angel" to prawie się popłakałam.

nie tylko TY :D

kawałek Let Go po prostu uwielbiam :) a i inee masz równiezsz fajne :D wspomnany w cytacie utwór For An Angel juz chyba na zawsze pozostanie w naszej pamieci :D

Paul van Dyk & Armin van Buuren: The Angels dobry mix:)
_________________

Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Słowik 



Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 320
Pozytywów:
Otrzymał/a: 7
Wystawił/a: 26
Skąd: PL

Status: Offline

Wizyt: 1220
Łączny czas wizyt:
Godzin: 98
Wysłany: 2012-01-08, 01:11   

Crush i tyle w temacie <serce>
_________________
https://www.facebook.com/SlovvikOfficial
http://soundcloud.com/slovvik
http://www.mixcloud.com/Slovvik/

"Music is essential for my life" - Armin van Buuren
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Machała 



Wiek: 33
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 699
Pozytywów:
Otrzymał/a: 25
Wystawił/a: 22
Skąd: Polska

Status: Offline

Wizyt: 7817
Łączny czas wizyt:
Godzin: 244,8
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-01-08, 10:13   

Nigdy gościa nie lubiałem a tym bardziej jego twórczości flaki z olejem ...... może za młodu dobrze wchodziło New York City reszta do kosza również z ''legendarnym'' for an angel . Za mały ze mnie degustator trance'u żeby się jarać utworami które są po prostu van Dyka
_________________
No.1 of 2008 Ferry Corsten - Twice in a blue moon
No.1 of 2009 Gaia Tuvan
No.1 of 2010 Ronny K vs Ziki - From Somewhere
No.1 of 2011 Avernus - Sirya ( Mike Foyle Rmx )
No. 1 of 2012 Faruk Sabanci - Elveda
Wystaw pozytywa autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Martino

Forum.ArminVanBuuren.org. Treści zamieszczone na forum oparte są na licencji Creative Commons.