POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
DJ - artysta czy też nie?
Autor Wiadomość
Rafcio 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 99
Wystawił/a: 28

Status: Offline

Wizyt: 5976
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1238,7
Wysłany: 2010-01-09, 22:37   

Też jestem zwolennikiem poglądu, że producentów muzycznych można zaliczyć do artystów. O ile się trochę przy tym wysilą, a nie zrobią czegoś po 15 minutach za pomocą eJaya. Natomiast DJ-ów nie zaliczyłbym do grona artystów. Jedynie sklejają gotowe produkcje, choć czasem trafią się bardziej ambitni, którzy kreują coś więcej niż sety.

rooshoffa 

Wystawił/a 2 pozytyw(ów)

Wizyt: 251
Łączny czas wizyt:
Godzin: 21,7
Wysłany: 2010-01-09, 22:38   

Iowa napisał/a:
napewno łatwiej coś stworzyć na komputerze powyglupiac się za konsoleta niż zagrać coś nowego na instrumenty , napisać książkę, namalować obraz

a ja się z Tobą nie zgodzę. myślisz że każdy korzysta z gotowych ścieżek ?
I don’t expect
Much of you should come as no surprise
But it’s impossible...
Wystaw pozytywa autorowi tego posta

Banacik 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 9
Wystawił/a: 14

Wizyt: 1333
Łączny czas wizyt:
Godzin: 119,6
Wysłany: 2010-01-09, 22:41   

Iowa napisał/a:
Melodie a ja mówię o pełnych utworach , napewno łatwiej coś stworzyć na komputerze powyglupiac się za konsoleta niż zagrać coś nowego na instrumenty , napisać książkę, namalować obraz także DJ nigdy nie będzie artysta,

Malarz potrafi namalować obraz w parę minut, 3 machnięcia pędzla i jest abstrakcja... i też jest artystą. Światowi produceńci trance, komputera używają tylko do całościowego robienia kawałka. Melodie, jakieś rytmy i inne różne rzeczy tworzą na synteaztorach, które zastępują im prawdziwe instrumenty. Co chwile muszą wymyślać coś nowego, aby spodobało się słuchaczą... :!:

Trance is my Religion.

rooshoffa 

Wystawił/a 2 pozytyw(ów)

Wizyt: 251
Łączny czas wizyt:
Godzin: 21,7
Wysłany: 2010-01-09, 22:51   

http://www.youtube.com/watch?v=eU5Dn-WaElI
Liam trochę stracił w moich oczach jak to zobaczyłam ale z drugiej strony miał pomysł ciekawy żeby wykorzystać sample i zrobić z nich jeden z najbardziej znanych utworów the prodigy
I don’t expect
Much of you should come as no surprise
But it’s impossible...

Iowa 

Wizyt: 132
Łączny czas wizyt:
Godzin: 12,1
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-01-09, 22:55   

Dobra idąc waszym tokiem myślenia to dla mnie artysta jest każdy, murarz , tynkarz , akrobata i kogo tam wymienicie ale to nie jest artysta przez duże A, wiadomo bronicie muzyki której dotyczy te forum ale bez przesadyzmu, lubię trance i to co z nim związane ale nazywać kogoś kto tworzy czy gra taka muzykę artysta to śmieszne

[ Dodano: 2010-01-09, 22:57 ]
Dobra idąc waszym tokiem myślenia to dla mnie artysta jest każdy, murarz , tynkarz , akrobata i kogo tam wymienicie bo robią to czego inni nie potrafią ale to nie jest artysta przez duże A, wiadomo bronicie muzyki której dotyczy te forum ale bez przesadyzmu, lubię trance i to co z nim związane ale nazywać kogoś kto tworzy czy gra taka muzykę artysta to śmieszne

Banacik 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2010-01-09, 22:57   

rooshoffa napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=eU5Dn-WaElI
Liam trochę stracił w moich oczach jak to zobaczyłam ale z drugiej strony miał pomysł ciekawy żeby wykorzystać sample i zrobić z nich jeden z najbardziej znanych utworów the prodigy

Widziałem już to kiedyś. Tylko, że nie ten filmik akurat ;)

na ftb.pl to było :)

Iowo skończmy tą kłótnie, bo to niczego nie rozwiąże Ty masz swoje zdanie, a ktoś inny swoje. Może zmieniłabyś swoje zdanie, gdybyś zajeła się produkcją własnych kawałków :D

Trance is my Religion.

Iowa 

Łączny czas wizyt:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-01-09, 23:13   

I wzajemnie gdybyś spróbował coś namalować, poza tym Banacik czy Ty wolisz facetów że tak uparcie zmienasz mi płeć na żeńską :)

Banacik 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2010-01-09, 23:15   

nawet nie zauważyłem <omg> ale masz taki nick "Iowa" z końcówką na "a" ,a to jest rodzaj żeński i jakoś mi się tak skojarzyło ;) sry

Trance is my Religion.

Iowa 

Łączny czas wizyt:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-01-09, 23:59   

Ok , uspokoiłes mnie :)

mrowa285 

Wystawił/a 6 pozytyw(ów)

Wizyt: 260
Łączny czas wizyt:
Godzin: 41,7
Wysłany: 2010-01-10, 15:44   

a wedłog mnie Dj jest artystą płyty zmienia tylko na koncertach bo ma nagrane gotowce:) na bierząco nie dal rady by mixowac :)
Dj tez artysta Wkoncu on tez TWORZY :)

Patrycja91 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 3
Wystawił/a: 6

Wizyt: 340
Łączny czas wizyt:
Godzin: 39,6
Wysłany: 2010-01-10, 16:54   

Moim zdaniem Dj to artysta. DJ nie tylko stara się rozgrzać atmosferę na parkiecie ale również zajmuje się produkcją czyli tworzeniem więc dla mnie już jest artystą. Dla mnie artystą nie jest tylko ten co pisze piękne wiersze, cudownie rysuje ale również ten co produkuje dobrą muzykę i jeszcze lepiej oswaja nas z nią na parkiecie. Z resztą dla mnie artystą jest każdy kto coś tworzy i na dodatek robi to porządnie.
Trance to nie muzyka to styl życia. Przekazuje więcej emocji i uczuć niż mowa i każda inna metoda porozumiewania się niewerbalnego...Trance to nie tylko dźwięki ... to stan w jakim znajduje się umysł, gdy je czujemy i rozumiemy..

Dominika 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 16
Wystawił/a: 3

Wizyt: 230
Łączny czas wizyt:
Godzin: 57,9
Wysłany: 2010-01-10, 22:11   

Trudno jest mi podzielić jedno zdanie,zależy z której strony na to wszystko spojrzeć . Szanuję,uwielbiam i podziwiam Djów za kolejne dobre kawałki.Poza rozgrzewaniem publiczności na koncertach,puszczaniem muzyki,robieniem show itp tworzą też utwory,współpracują z wokalistami,wokalistkami w ich muzyce nie ma tylko "komputera" jest pianino,jest gitara a komputer jest narzędziem pracy po prostu. Niewątpliwie mają to "coś" co charakteryzuje artystę-wyobraźnię która pomaga w robieniu muzyki. Tak jak np malarz ma wyobraźnię,która pomaga mu stworzyć kolejny obraz. Nie brakuje im też fanów,którzy nadają tylko znaczenia temu określeniu. Po części zgadzam się też z wypowiedziami Iowy.. Ferry,Armin, Markus.. itp Może są i artystami ale na pewno nie tymi najwybitniejszymi ;) tak bym to może ujęła.

1.Andy Blueman - Time to Rest (Live Guitar by Eller van Buuren) <serce> <serce> <serce>
2.Paul Webster – Time (Sean Tyas Dub Mix) <serce> <serce>
3.RAM – RAMsterdam (Jorn van Deynhoven Remix) <serce>

kubus11 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 4
Wystawił/a: 82

Wizyt: 909
Łączny czas wizyt:
Godzin: 165
Wysłany: 2010-01-11, 00:17   

Wq mnie bycie DJem to na pewno jest sztuka bo nie każdy pewnie umiałby zgrać tempo poprawnie trafić we frazę dobrze zrobić przejście i tak dalej.Fakt faktem DJka stała się bardziej rozpowszechniona i teraz wystarczy z internetu pobrać program i można zaczynać się bawić podczas gdy tak z około 13-15 lat temu na sprzęt DJski oraz płyty stać było tylko nielicznych.Nie mam nic do DJi grających ze softu bo sam wiem sprzęt DJski nadal jest drogi i też przez prawie 1,5 roku śmigałem na Virtual DJ.Każdemu trzeba dać szansę młody czy stary i każdemu z tego forum życzę aby kiedyś mogli porzucić soft na rzecz konsoli z prawdziwego zdarzenia bo tacy ludzie jak np. Kuba90,Maximus i wielu innych na tym forum mają talent i jak będą wierzyć głęboko w to co robią to zajdą naprawdę wysoko.Ale wracając do tematu to jednak DJ nie nazwałbym artystą bo dla mnie artysta to jest twórca a DJ nie tworzy od tego są producenci
To chyba tyle
Pozdro

Iowa 

Łączny czas wizyt:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-01-11, 00:39   

Trochę szacunku to mam i ja dla producentów, ale dla DJ-i to nigdy nie miałem i nie będę miał sklecenie seta i puszczenie go to jest nic, w ogóle tylko producenci powinni robić za DJ-ów , a nie wyskoczy jakiś gość z gotowcami i już zachwyty i tylko patrzcie jaki ze mnie artysta okazcie mi szacunek

Dominika 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 16
Wystawił/a: 3

Wizyt: 230
Łączny czas wizyt:
Godzin: 57,9
Wysłany: 2010-01-11, 12:06   

Iowa napisał/a:
Trochę szacunku to mam i ja dla producentów, ale dla DJ-i to nigdy nie miałem i nie będę miał sklecenie seta i puszczenie go to jest nic, w ogóle tylko producenci powinni robić za DJ-ów , a nie wyskoczy jakiś gość z gotowcami i już zachwyty i tylko patrzcie jaki ze mnie artysta okazcie mi szacunek

Z tym się zgadzam w zupełności. Dj który puszcza kawałki na imprezach troche poskacze by nawiązać więź z tłumem to nie artysta. Set może zrobić każdy kto posiada tylko odpowiedni sprzęt,sama kiedyś zrobiłam jeden set haha :mrgreen: by wybrać utwory i połączyć je ze sobą tak by pasowało przejście między jednym a drugim i wszystko brzmiało ładnie nie potrzeba mieć talentu.
Producent tworzy coś i "daje coś od siebie" . Jeśli utwory są jego autorstwem z odrobiną może "pomocy" innych (mam na myśli wokal kogoś z kim współpracuje, dodatkowy instrument na którym ktoś inny gra w tym utworze) jest osobą twórczą do tego znaną i lubianą więc jest artystą. Jednak gdyby go zestawić z wybitnym malarzem czy pianistą wypadłby troche blado.Chodzi mi o to,że nie powinno się w ogóle ze sobą porównywać takiego malarza np który ma prawdziwy talent i geniusz a jego obrazy są podziwiane i sprzedawane za miliony z kimś takim jak DJ. DJ producent to taki sam artysta jak ktoś kto komponuje muzykę, pisze do niej teksty, ktoś kto śpiewa czy pisze scenariusze do filmów lub powieści. Możnaby stwierdzić,że jedno słowo artysta ma dwa różne znaczenia kiedy zestawi się je z nazwiskiem van Buuren i z nazwiskiem van Gogh ;) ;) ;) Rozumiecie o co chodzi :)

1.Andy Blueman - Time to Rest (Live Guitar by Eller van Buuren) <serce> <serce> <serce>
2.Paul Webster – Time (Sean Tyas Dub Mix) <serce> <serce>
3.RAM – RAMsterdam (Jorn van Deynhoven Remix) <serce>

Odpowiedz do tematu