POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
DJ Mag TOP 100 DJs 2012 (Wyniki)
Autor Wiadomość
Timo 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 21
Wystawił/a: 48

Status: Offline

Wizyt: 4281
Łączny czas wizyt:
Godzin: 3917,1
Wysłany: 2012-10-21, 12:12   

Amerykańce zrobili swoje, od cholery "Big Roomowców"w top 100, którzy robią kawałki właśnie pod Amerykański rynek. Szkoda, że znowu brak Polaka w setce, ale cieszy, że Armin wrócił na swoje miejsce :D
Wystaw pozytywa autorowi tego posta

Martin_K. 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 24
Wystawił/a: 57

Wizyt: 7886
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1333,1
Wysłany: 2012-10-21, 12:36   

AvB Fan napisał/a:
"04. David Guetta (up 3)"
To Guetta był w 2011 na 7 miejscu ? Bo myślałem, że na 1., a jeśli na 1. to powinno być "down 3".

Się czepiasz (spinasz)... poprawione.

AvB Fan napisał/a:
Martin_K. napisał/a:
niech mi ktoś, do cholery, wytłumaczy co robi Dash Berlin na 7.! <blink> Jak sam napisał, jest teraz drugim trance-owym dj-em na świecie... Skąd ten fenomen?

To nie są moje słowa..

AvB Fan napisał/a:
Fenomen stąd, że ludziom podoba się jego styl. Popowo-trance'owy. Zresztą sam głosowałem na niego ze względu na to, że każdy nowy utwór który Dash wypuści, chodzi za mną tygodniami, miesiącami, a niektóre nawet i latami. Nie ważne, że to nie trance. To nie ma znaczenia. Jeśli utwory mi się podobają, to tym samym i ich producent zyskuje u mnie na sympatii. Nikt nie powiedział przecież, że w rankingu DJ Maga mam głosować tylko na wykonawców Trance... To jest ranking POPULARNOŚCI DJ'ów! On nie wskazuje na to, który DJ jest najlepszy, tylko na to, który jest najbardziej rozpoznawany. Dash jest obecnie popularny. Ma coraz większą rzeszę fanów (w tym mnie, mówcie co chcecie) i produkuje wpadające w ucho kawałki. Tyle wystarczy.

Producent to nie to samo co DJ.. Ciężko to dla wielu pojąć.

anonymous_user 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 9

Wizyt: 1057
Łączny czas wizyt:
Godzin: 83
Wysłany: 2012-10-21, 16:54   

Różnica jest i to zasadnicza ale to co produkuje producent będzie gościło w najbliższym czasie w jego setach więc to co produkuje ma bezpośredni wpływ na to co gra.

Avicii - wg mnie sezonowa gwiazda a tu proszę. 3 miejsce. imo NIE zasłużył sobie ;p

Dash zajął aż 7 miejsce bo tak jak wcześniej pisano jego muzyka jest również dla ludzi którzy nawet nie słuchają trance'u. Znam kupę osób które pojęcia o transie nie mają ale "Waiting" wszyscy słyszeli i wszyscy loffciają ten kawałek ;p

Szkoda że Schulz tak daleko...

AvB Fan 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 11
Wystawił/a: 62

Wizyt: 3131
Łączny czas wizyt:
Godzin: 354,5
Wysłany: 2012-10-21, 19:28   

Martin_K. napisał/a:
Producent to nie to samo co DJ.. Ciężko to dla wielu pojąć.

Z tym, że jak napisał przede mną anonymous_user, gdy producent coś nagra, puszcza to w swoich setach. Tworzenie setów to już "DJ-ka".
Martin_K. napisał/a:
Się czepiasz (spinasz)... poprawione

Się nie czepiam, a tym bardziej nie spinam, tylko coś mi nie grało więc pytam.

DrCrauser 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 6
Wystawił/a: 6

Wizyt: 1084
Łączny czas wizyt:
Godzin: 115,2
Wysłany: 2012-10-22, 13:24   

Pod jednym z teledysków Guetty napisałem prowokacyjny komentarz o wynikach tegorocznego zestawienia. Okazało się to, co odzwierciedlają te wyniki, czyli fani nie wiedzą co to DJ Mag i co ogólnie dzieje się na scenie EDM.

To chyba dobrze, bo im więcej popowego bydła, tym więcej producentów będzie chętna przejść na "ciemną stronę mocy".

R.I.C.O. 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 11
Wystawił/a: 4

Wizyt: 375
Łączny czas wizyt:
Godzin: 58,2
Wysłany: 2012-10-23, 14:27   

Trzeba przyznać, ze AvB było w tym roku sporo i należy mu się ta nagroda (niemniej jednak rok temu również :D ). Zrobił sporo: Tour ASOT 550, trzy kompilacje: średni ASOT2012, bardzo dobry set na kompilacji ASOt550 i UR6, mnóstwo innych imprez. Ciekawe, że w tym roku nie miał jakiegoś dobitnie popowego singla a jednak się wybił na pierwsze miejsce, pozostawiając w tyle innych. Same produkcje czy remixy generalnie na "wyższym" poziomie.. To, że jest popularny (jak i jego audycja) widać było przy całej kampanii dotyczącej najnowszej celebracji ASOT-a. Czy któryś z DJ-i może się czymś takim pochwalić?
Z drugiej jednak strony cały czas wałkowane te same kawałki w setach na róznych imprezach (bardzo zbliżone jak nie powiedzieć identyczne) powinno odtrącać...a jednak nie może ludzie właśnie dokładnie tych kawałków chcą słuchać, lub przychodzą tylko zobaczyć go w akcji za konsoletą i ten sławny kontakt z publiką ?
Przypuszczalnie Armin będzie chciał utrzymać się dłużej na tym miejscu, więc może mieć to wydźwięk na najblizszym albumie...sam 600 i AO, ASOT2013 może nie wystarczyć....chociaz kto tam wie.

Guetta...hmmm w filmiku o Arminie mówił, że tylko na rok tę nagrodę będzie miał.. czyżby nie wierzył w swoich fanów w następnym roku ?

Co do samego rankingu coraz bardziej widać jakie trendy zaczynają dominować, wiele trancowców spadło..pomiędzy Arminem a Dashem jest sporo electro-housowego-pierdu itp...(piszę bardzo ogólnie bo np mysza ma fajne kawałki :) ) ale w sumie jakieś upy też są ale na nizszych pozycjach..więc może tak tragicznie nie ma :)
Jest kilka nowych osób jak Omnia (Fusion zadziałało :D ), Rayel, Shogun :D ...
Głosował cały swiat, a w takim przypadku gustów jest wiele i dla wielu jest on zmienny. Przypuszczalne głosowanie na FB bedzie powodowało, że ten ranking bedzie bardzo dużo się zmieniał przy poszczególnych edycjach (zaleznie czy dany dj/producent wydał (i ile) hiciorów). Ewenementami jest m.in. Armin i Tiesto, którzy swoją wieloletnią pracą stworzyli odpowiednie marki i nazbierali spory lektorat do głosowania. Tacy fani potrafią wiele wybaczyc i zapomnieć. Nie prędko (o ile?) pojawi się taka osoba na scenie - inne czasy...

ToyoTires 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 98
Wystawił/a: 9

Wizyt: 9334
Łączny czas wizyt:
Godzin: 2874,3
Wysłany: 2012-10-25, 12:04   

Ze swoimi trofeami :D

Odpowiedz do tematu