POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2010-01-22, 20:36
Mixowanie- co i jak
Autor Wiadomość
Mikolaj 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 77
Wystawił/a: 23

Status: Offline

Wizyt: 11388
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1339,5
Wysłany: 2012-02-26, 23:15   

DJM-350 potrafi nagrać seta na pendrive ;)
Wystaw pozytywa autorowi tego posta

Sybil 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 1
Wystawił/a: 1

Wizyt: 46
Łączny czas wizyt:
Godzin: 9,3
Wysłany: 2012-03-04, 21:13   

Jak kogoś nie stać na chociażby używane cdj 100 od pioneera (oczywiście 2 sztuki) i do tego jakikolwiek mixer (polecam numarka M2) to wg mnie kontroler za 650zł to dobra rzecz. Osobiście używam Traktora Pro 2, kiedyś Dj Studio 3, grałem kilka razy na mixerze (bez decków niestety) i sam się zastanawiam czy kupowac kontroler, gdyż na oku miałem taki oto secik:
NDX 200 Numarka x2 + mixer Numark M2, ale w necie same opinię jak to te numarki się zacinają, jak w porównaniu do np pioneerów są mało bezpieczne (w każdej chwili może coś paść) i chyba zdecyduję się jednak na kontroler ewentualnie sam mixer M2. Obecnie mixując nie dotykam nawet myszki, bo wszystko mam zmapowane pod klawę w lapku (niskie tony, srednie, wysokie, wrzucenie tracka na deck, play, ustawienie pkt cue, wlaczenie odsluchu, 4 rozne efekty, loop itd. itd.), ale co innego kręcić potencjometrem, a co innego taka zabawa...
Nie pamiętam już kto, ale ktoś pisał z Was, że ma za słabą kartę dzwiękową na odsłuch kolejnego tracka - sam mam w lapku wbudowaną integrę, ale po ściągnięciu sterowników ASIO4ALL mogę podłączyć i słuchawki i mikrofon nawet pod Traktora Pro 2 czy jakąkolwiek inna wersję, więc jest to możliwe ;)

Ufff jak na pierwsze kroki na tym forum to się rozpisałem :D tak czy siak jak ktoś nie ma pieniędzy, a umie już zgrywać 2 kawałki, trafiać we frazę itd. czego można się nauczyć wpierw na kompie to polecam cdj 100 i mixer, a jak zamierzacie i tak grać sobie tylko w domu to uważam, że kontroler jest o wiele tańszy i ma więcej funkcji jak chociażby efekty czego nie uzyskacie na najtańszym mixerze (chyba że jakiś używany Numark M8 czy Behringer DJX750) Inną sprawą jest to, że efekty nie są aż tak ważne, ale jak ma to służyć do zabawy to robienie samych przejść Wam sie znudzi po jakimś czasie :P
Pozdrawiam ;)

P.S. Warto przejrzeć allegro i inne stronki z aukcjami, żeby się zorientować w cenach, bo czasem średniej jakości klasy mixer, ale trochę używany można znaleźć w cenie nowego niższej klasy (łatwo się domyślić zresztą, ale tak przypominam :P )
Thanks of every comment, like or share ;)
Wystaw pozytywa autorowi tego posta

ToyoTires 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 98
Wystawił/a: 9

Wizyt: 9334
Łączny czas wizyt:
Godzin: 2874,3
Wysłany: 2012-03-20, 16:57   

RMX1000 to jednostka pozwalająca generować efekty, a także samplować i kontrolować system midi. Wyglądem przypomina serię EFX. Urządzenie wyposażono w oprogramowanie "Remixbox" oraz funkcjonalność VST / AU przyjazną studiom nagraniowym. Oprogramowanie pozwala na nad pisanie domyślnych konfiguracji jedną ręką, a slot kart SD umożliwi przenieść ustawienia z jednego urządzenia na drugie (np. z domu do klubu). Jak twierdzi producent, także ustawienia pro DJ będą dostępne do pobrania. W skład 4 różnych sekwencji efektownych wchodzi: Scene, Isolator, Release i X-Pad. Łączność z urządzeniami zewnętrznymi ma zapewnić para RCA, 1/4-calowe wtyczki dla wejść/wyjść oraz złącze USB (dla komputera/jako MIDI).
RMX1000 w sprzedaży pojawi się w czerwcu, a jego cena wyniesie 1000 dolarów amerykańskich.

Odpowiedz do tematu