POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: I-Luminate
2012-06-03, 20:17
Wywiad z Roger'em Shah'em
Autor Wiadomość
Marcin 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 55
Wystawił/a: 94

Status: Offline

Wizyt: 18654
Łączny czas wizyt:
Godzin: 2560,5
Wysłany: 2008-06-13, 15:37   Wywiad z Roger'em Shah'em

Dzięki uprzejmości www.GlobalTrance.pl zamieszczamy na łamach forum, wywiad z Roger'em Shah'em, dj-em z Armady.

GT - GobalTrance
RS - Roger Shah

GT: Co jest twoją inspiracją do tworzenia muzyki. Jak powstają Twoje utwory? Skąd czerpiesz pomysły?
RS: Podróżując po całym świecie, grając swoją muzykę, widząc piękne miejsce i spotykając miłych ludzi to daje mi inspiracje, poza tym magia wyspy Ibizy. Często się tam wybieram by tworzyć swoją muzykę, dlatego jako hołd tej wyspie nadałem swojemu nowemu labelowi nazwę 'Magic Island'

GT: Dlaczego na swoim nadchodzącym albumie "Songbook" umieściłeś tylko utwory z vocalem?
RS: Od dawna miałem pomysł by zrobić prawdziwy album z vocalami i teraz przy okazji mojego pierwszego solowego albumu w Armadzie cieszę się, że udało mi się tą myśl zrealizować. Pracowałem naprawdę mocno nad tym albumem przez ostatnie dwa lata i spędziłem mnóstwo czasu by znaleźć wspaniałych wokalistów, szczególnie takich którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sceną edm i w końcu znalazłem trzynastu świetnych wokalistów z różnych krajów i prezentujących różne style muzyczne i naprawdę jestem szczęśliwy, że mogłem z nimi pracować. Chcę pokazać ludziom, że jestem kimś więcej niż dj'em który tworzy swoją własną muzykę. Jestem bardziej muzykiem i moim celem było by stworzyć prawdziwy album, który będzie opowiadał ludziom jakąś historię i najlepszym i zarazem najłatwiejszym rozwiązaniem było stworzyć coś z vocalami, dlatego też ten album będzie się różnił od innych krążków tzw trance artystów. Dla mnie to bardziej rodzaj albumu popowego dla ludzi słuchających muzyki elektronicznej :)

GT: Czy album Sunloungera nad którym pracujesz pojawi się w tym roku? Czy będą tam jakieś utwory powstałe w wyniku współpracy z innymi artystami?
RS: Tak w tym momencie cały czas pracuję nad tym albumem. Sunlounger jest projektem, który powinien stać się soundtrackiem na lato i tak jak obiecałem Armadzie będę chciał zrobić serie takich albumów, po jednym każdego roku. Jak tylko mam czas i kiedy tylko to możliwe wynajduje nowych artystów jak Kyler England czy Lorilee, ale pracowałem także po raz kolejny z Zara (Crawling) i nagrałem z nią dwa nowe kawałki. Zrobiłem również dwa nowe utwory razem z Eller van Buuren a także pracowałem z gitarzystą flamenco Seis Cuerdas dlatego już teraz mogę powiedzieć, że nowy album będzie balearyczną pięknością.

GT: Masz wielu fanów w Polsce. Chcieliby usłyszeć Cię w końcu w Polsce. Będzie taka możliwość? Może jeszcze w tym roku?
RS: Będąc szczery muszę powiedzieć, że nigdy nie dostałem propozycji zagrania w Polsce. Może organizatorzy nie lubią mojego nazwiska czy coś. Gram po całym świecie, ale nie w Waszym kraju co wydaje się być dziwne.

GT: Twoje produkcje nadają się bardziej do posłuchania w domu. Nie miałeś ochoty stworzyć utworu bardziej energetycznego, cięższego?
RS: Haha mogę Wam przyrzec, że moja muzyka znakomicie się przyjmuje w klubach i na eventach. W każdy weekend widzę to grając w różnych miejscach oraz na playlistach innych dj'ów którzy grywają moje kawałki, ale oczywiście wiem o co Ci chodzi i moim kolejnym celem będzie robienie muzyki właśnie na parkiety, ale także do posłuchania w domu po powrocie z pracy albo w samochodzie. Melodyczne kawałki to mój styl i na pewno znajdą się inni dobrzy artyści, którzy dostarczą tych energetycznych kawałków ludziom którzy ich potrzebują.

GT: Na imprezach grasz z vinyli czy z cd a może laptop+software?
RS: W przeszłości grałem używając vinyli i płyt cd, ale od około dwóch lat zacząłem grać używając laptopa i abletona ponieważ w moich setach staram się robić więcej mashupów czy remixów. Podczas gry używam również keyboardu midi więc tworzę bardziej swego rodzaju live act w porównaniu z normalnym dj'em.

GT: Jakie sety grasz podczas imprez? Czy jest to styl podobny, jaki prezentujesz w swojej audycji Mellomania? To co będziesz grać masz wcześniej zaplanowane czy wybierasz utwory na bieżąco?
RS: Tak podczas imprez gram właśnie w stylu mellomani ponieważ taki mam styl, ale końcem kwietnia kończę przygodę z Mellomania i zaczynam swój własny radio show pt 'Magic Island', który od drugiego maja będziecie mieli okazję usłyszeć w każdy piątek o 22 na www.di.fm

GT: Skąd wziął się pomysł na Mellomania Train of Sound?
RS: Mój brat Pedro był pomysłodawcą Mellomani i to do niego należały wszystkie pomysły związane z audycją oraz eventem skupiającym ludzi w jednym miejscu jakim jest pociąg. Do tej pory sobie cenie grę tam i zawsze staram się zarezerwować czas na otwarcie Train of Sound.

GT: Kto Twoim zdaniem z młodych może w najbliższym czasie zaistnieć na scenie muzyki trance?
RS: Ciężko by wybierać ponieważ jest na prawdę wielu utalentowanych ludzi w dzisiejszych czasach każdy ma możliwość wydania swojej muzyki. Ja sam zawsze szukam utalentowanych ludzi do mojego labelu Magic Island. Najważniejsze jest tworzyć swój własny styl ponieważ zbyt wiele produkcji szczególnie w uplifting trance brzmi bardzo podobnie do siebie.

GT: Wydajesz swoje produkcje pod wieloma aliasami. Ile dokładnie ich jest? I dlaczego jest ich tyle? Alias = inny styl?

RS: Hehe ciężko powiedzieć ile ich jest, jestem pracoholikiem i każdego dnia jestem w studio. Kilka lat temu zanim doszedłem do tego co teraz, miałem dwa lata w których istotne było dla mnie robić wiele projektów i wydawać jak najwięcej tracków by przeżyć ponieważ muzyka jest moją stałym źródłem dochodów od roku 1996. Teraz współpracuje z Armadą, pracuje nad dużymi albumami i mogę się skupiać tylko nad niektórymi przydatnymi projektami. Nowy alias owszem może oznaczać inny styl, ale także produkcję współtworzoną z innym producentem lub produkcję dla innego labelu - jest wiele powodów.

GT: Cztery według Ciebie najlepsze produkcje jakie stworzyłeś.
RS: Ciężko oceniać swoje własne produkcje, ale gdybym miał wybierać to może powiem który kawałki są dla mnie specjalne.

1. Going Wrong ft. Chris Jones & Armin van Buuren, jest on w mojej top 5 i w ten weekend wykonamy go live razem z Arminem.
2. Who Will Find Me ft. Adrina Thorpe, Armin wybrał ten kawałek jako najlepszy track roku, spotkał on się także z dużym zainteresowaniem na całym świecie
3. Sunlounger - White Sand, dla wielu klasyk i początek historii Sunlounger'a
4. lepiej niech to fani wybiorą najlepsze produkcje Shaha :)

GT: Jak długo zajmuje Ci stworzenie tjuna?
RS: Różnie to bywa... dla przykładu White Sand powstał w dwa dni a Going Wrong to produkcja kilku miesięcy.

GT: Wymień artystów, którzy lubisz i dażysz szacunkiem.
RS: Jest na prawdę wielu artystów, których szanuję za ich muzykę i pasję do muzyki, w szczególności jeśli chodzi o nasz gatunek, ale lubię również wielu artystów tworzących w innych gatunkach. Ciężko wymieniać nazwiska bo jeśli wymienię piątkę to zapomnę o innych. Na pewno muszę wspomnieć jedno nazwisko - Armin van Buuren ponieważ jego wytwórnia Armada robi na prawdę bardzo wiele dla muzyki oraz supportuje mnie jak nikt inny wcześniej.

GT: Na koniec co chciałbyś powiedzieć swoim fanom w Polsce?
RS: Mam nadzieję Was odwiedzić w przyszłości, wiem że mam cały czas rosnącą liczbę fanów w Polsce i słyszałem od innych artystów, w tym mojego brata, że ludzie w Polsce są cudowni i przyjacielscy dlatego nie mogę się doczekać by u Was zagrać, ale niestety to nie leży w moich rękach.

GT: Dzięki, że znalazłeś dla nas czas i w imieniu wortalu GlobalTrance.pl życzymy Ci wielu sukcesów i mamy nadzieję, że wkrótce odwiedzisz nasz kraj! Pozdrawiamy :)
RS: Dzięki za wywiad, pozdrawiam czytelników oraz Wasz kraj!

Źródło: www.globaltrance.pl
Przygotowali: Iv i Trancemorpher
Tłumaczenie: Feles

Odpowiedz do tematu