POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kosiek
2012-06-03, 18:38
A State Of Trance 2012
Autor Wiadomość
Kosiek 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 36
Wystawił/a: 13

Status: Offline

Wizyt: 3858
Łączny czas wizyt:
Godzin: 688,5
Wysłany: 2012-03-08, 14:24   

@up: BPM bardzo mało mówi o utworze. Przede wszystkim liczy się dobór dźwięków i melodia, które są dość podobne (dość podobne =/= podobne).
I szkoda, że nie chciało Ci się czytać, bo tam niżej była merytoryczna część posta.

Jeszcze raz ktoś napisze Armin van Buuren przez duże V to znajdę i poćwiartuję... ;)
Wystaw pozytywa autorowi tego posta

I-Luminate 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 31
Wystawił/a: 26

Wizyt: 9445
Łączny czas wizyt:
Godzin: 2632,9
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-08, 14:52   

gajek# napisał/a:

nie chce mi się tego czytać, wystarczy nawet spojrzeć na BPM, 6-8BPM to chyba nie jest nic,miedzy Deep House'em, a Asotowymi trackami jest spora róznica, ale jeśli jej nie widzisz to nie mamy o czym gadać ;)
te Twoje docinki na pewno nie świadczą o logice 19latka :)

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania >

Najwolniejszy utwór w ASOT 2012 na ucho oceniam na 130-132 bpm. Najszybszy natomiast 138-140, czyli przytoczony przez Ciebie przedział 6-8bpm. W takim razie ciekawi mnie, które utwory nazwiesz trance'em, a które nie na podstawie wspomnianego BPM'u? Trochę brakuje logiki i spójności w Twoich wypowiedziach.

Moim skromnym zdaniem te kompilacje można porównać na podstawie własnych odczuć, o których wspomniał Kosiek. Problem ASOTa polega na tym, że brakuje w nim wspomnianego przez Kośka klimatu, który od Anjunadeep 04 emanuje na kilometr. Kompilację Armina przesłuchałem, ale prawie nic mnie w niej nie zmusiło do ponownego przesłuchania tak jak to było z poprzednimi ASOTami, które słuchałem dziesiątki razy. Anjunadeep natomiast ten klimat posiada, od samego początku czuć pewnego rodzaju specyficzny smaczek i jest on sugestywnie rozwijany z każdym kolejnym utworem.
Dlatego właśnie uważam, że ów skromny pojedynek wygrywa Anjunadeep, ale nie o tym ten temat, dlatego EOT.

Więcej o ASOT 2012:

On The Beach to imo zlepek tzw. zapychaczy. W poprzednich kompilacjach z tej serii było coś takiego, że odpalając sobie CD On The Beach, człowiek mógł usiąść w wygodnym fotelu, rozmarzyć się, powspominać wakacje etc etc. Tutaj tego brakuje, leci bo leci. Niektóre utwory w ogóle nie kojarzą mi się z tytułową plażą, raczej z dynamiczną jazdą samochodem.

z In The Club wcale nie jest lepiej, również jest tak, że niektóre utwory wcale nie porywają do zabawy, a raczej są, że tak to ujmę, 'wyganiaczami'. Gdybym usłyszał je na imprezie, po prostu wykorzystałbym tę chwile nudy na spacer na piwo, czy na jakieś jedzenie. I znów przytoczę poprzednie edycje ASOT, które z utworu na utwór napędzały człowieka na imprezę, aż nogi same się rwały. Tutaj tego niestety brak, co smuci człowieka po kilku świetnych edycjach kompilacji.

gajek# 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 18
Wystawił/a: 64

Wizyt: 5756
Łączny czas wizyt:
Godzin: 892,7
Wysłany: 2012-03-08, 15:17   

Danny napisał/a:
gajek# napisał/a:

nie chce mi się tego czytać, wystarczy nawet spojrzeć na BPM, 6-8BPM to chyba nie jest nic,miedzy Deep House'em, a Asotowymi trackami jest spora róznica, ale jeśli jej nie widzisz to nie mamy o czym gadać ;)
te Twoje docinki na pewno nie świadczą o logice 19latka :)

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania >

Najwolniejszy utwór w ASOT 2012 na ucho oceniam na 130-132 bpm. Najszybszy natomiast 138-140, czyli przytoczony przez Ciebie przedział 6-8bpm. W takim razie ciekawi mnie, które utwory nazwiesz trance'em, a które nie na podstawie wspomnianego BPM'u? Trochę brakuje logiki i spójności w Twoich wypowiedziach.

130 to raczej podchodzi pod Prog(tak powinno byc) czyli zblizone tempo do House'u, ale nie chodzilo mi tu o tracki tego typu, tylko o szybsze np 136, a tu już chyba widać znaczną róznicę, takich tracków jest sporo na asocie..więc dlatego nie porównywał bym tych kompilacji do siebie, już bliższy styl mają LA12 i Anjuna niz Asot i Anjuna, choć i tak się dużo róznią od siebie. proste.
Ostatnio zmieniony przez gajek# 2012-03-08, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  

Kosiek 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2012-03-08, 17:04   

gajek# napisał/a:
130 to raczej podchodzi pod Prog(tak powinno byc) czyli zblizone tempo do House'u, ale nie chodzilo mi tu o tracki tego typu, tylko o szybsze np 136, a tu już chyba widać znaczną róznicę, takich tracków jest sporo na asocie..więc dlatego nie porównywał bym tych komplikacji do siebie, już bliższy styl mają LA12 i Anjuna niz Asot i Anjuna, choć i tak się dużo róznią od siebie. proste.

:lol: Wybacz, nie mogłem się powstrzymać...
gajek# napisał/a:
komplikacji

A to mnie powaliło na ziemię... <hahaha>

Powiedz mi, jak to jest, że porównujesz LA '12 (Trance, zaznaczmy) do Anjunadeep:04, a już porównywanie ASOT 2012 (też trance, zaznaczmy) do Anjunadeep to dla Ciebie przestępstwo? :| Już sam się gubisz w swoich słowach... A ta twoja gadka o BPM to dla każdego poważnego człowieka totalne bzdury. I ja raczej na tym zakończę mój udział w tej dyskusji...

Jeszcze raz ktoś napisze Armin van Buuren przez duże V to znajdę i poćwiartuję... ;)

gajek# 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2012-03-08, 17:56   

Kosiek napisał/a:
:lol: Wybacz, nie mogłem się powstrzymać...
A to mnie powaliło na ziemię... <hahaha>

to mówisz, że to ja mam logikę 5latka, a sam pokazujesz logikę 19latka?

Kosiek napisał/a:

Powiedz mi, jak to jest, że porównujesz LA '12 (Trance, zaznaczmy) do Anjunadeep:04, a już porównywanie ASOT 2012 (też trance, zaznaczmy) do Anjunadeep to dla Ciebie przestępstwo? :| Już sam się gubisz w swoich słowach... A ta twoja gadka o BPM to dla każdego poważnego człowieka totalne bzdury. I ja raczej na tym zakończę mój udział w tej dyskusji...

w szkole nie nauczyli czytać ze zrozumieniem?

gajek# napisał/a:

więc dlatego nie porównywał bym tych komplikacji do siebie, już bliższy styl mają LA12 i Anjuna niz Asot i Anjuna, choć i tak się dużo róznią od siebie. proste.

już inteligent rozumie czy wysłać to pocztą? już tak napiszę, bo jesteś trochę irytujący.

a jak chcesz się jeszcze posprzeczać to zapraszam na pw.

I-Luminate 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-08, 20:37   

Pisząc te pierdoły, nieświadomie porównujesz te kompilacje (celowo zaznaczam, może się wreszcie nauczysz, że to nie są komplikacje). Spieszę również przypomnieć, iż w muzyce najważniejsze są użyte dźwięki i melodie, a nie BPM, o który tak walczysz.. Nie zgodzę się również, że LA '12 można łatwiej porównać z Anjunadeep, aniżeli zestawić ASOT i Anjunadeep, bo

gajek# napisał/a:
Trance to Trance !

A zarówno LA '12 i ASOT 2012 uważasz za trance, więc pojawia się pytanie : gdzie tu sens, gdzie logika?!

Źródło cytowanej przeze mnie wypowiedzi Gajka - kliknij mnie!

gajek# 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2012-03-08, 20:54   

Cytat:
Spieszę również przypomnieć, iż w muzyce najważniejsze są użyte dźwięki i melodie, a nie BPM, o który tak walczysz.. Nie zgodzę się również, że LA '12 można łatwiej porównać z Anjunadeep, aniżeli zestawić ASOT i Anjunadeep, bo

gajek# napisał/a:
Trance to Trance !

A zarówno LA '12 i ASOT 2012 uważasz za trance, więc pojawia się pytanie : gdzie tu sens, gdzie logika?!

Źródło cytowanej przeze mnie wypowiedzi Gajka - kliknij mnie!

Danny napisał/a:
Pisząc te pierdoły, nieświadomie porównujesz te kompilacje (celowo zaznaczam, może się wreszcie nauczysz, że to nie są komplikacje).

biegnij jutro do gazety wyborczej i opowiedz im ta przejmującą historię, najlepiej zmieniać temat.

LA12 to w 90% Progressive Trance, a ASOT moze w jakiś 40%, więc różnica jest spora czyż nie?

michal 

Wizyt: 117
Łączny czas wizyt:
Godzin: 8,6
Wysłany: 2012-03-11, 11:09   

Kosiek napisał/a:
Trance i Progressive House to gatunki dość zbliżone do siebie.

I-Luminate 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-11, 12:52   

michal napisał/a:
Kosiek napisał/a:

Podejrzewam, że Kosiu miał na myśli dzisiejszy trance 2.0, tak więc Ty się ogarnij, bo nawet synthy i schematy często się powtarzają.

Kosiek 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2012-03-11, 13:14   

michal napisał/a:
Kosiek napisał/a:

Obrazek

Ładnie mnie zachęciłeś do odpowiedzi w temacie, na który zdecydowałem się nie odpowiadać. :)

A potem posłuchaj:

Pewnie, że te utwory się różnią (bo inaczej gatunek by się nazywał tak samo), ale są podobne - wejścia, perkusje, breakdown. Danny Ci więcej napisze o technice, mi bardziej chodzi o układ utworu.

Nie chciałbym nic mówić, ale zboczyliśmy z tematu...

michal 

Wizyt: 117
Łączny czas wizyt:
Godzin: 8,6
Wysłany: 2012-03-15, 23:28   

Kosiek napisał/a:
Pewnie, że te utwory się różnią (bo inaczej gatunek by się nazywał tak samo), ale są podobne - wejścia, perkusje, breakdown.

Muszę dać za wygraną, bo pierwszy z tych kawałków brzmi jak biedna kopia produkcji Erica Prydza z 2005 roku, a drugi jak coś, co zaczął robić Andy Moor w zespole Tilt w okolicach 2004 roku. Pomijam fakt, że Signum to autorzy co najmniej kilkunastu klasyków sceny hard house / trance, a teraz robią takie rzeczy :D gruba pompa, ergo ciśnienie na kasę rośnie.

Danny napisał/a:
Podejrzewam, że Kosiu miał na myśli dzisiejszy trance 2.0, tak więc Ty się ogarnij, bo nawet synthy i schematy często się powtarzają.

A ja podejrzewam, że Ty nie wiesz, co to jest progressive house.

Kosiek napisał/a:
Nie chciałbym nic mówić, ale zboczyliśmy z tematu...

Czemuż to? Wszelkie próby zdefiniowania gatunku lub gatunków muzycznych, w których oscyluje owo niewątpliwie fascynujące muzyczne wydawnictwo, liczy się na plus dla tego tematu, nie wspominając o wzroście merytorycznej merytoryczności całości forum. "Każdy kilogram Armina z kolejną kompilacją ASOT szczególnym dobrem narodu".

I-Luminate 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-15, 23:34   

michal napisał/a:

Danny napisał/a:

To źle podejrzewasz [;

Kosiek 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2012-03-16, 17:47   

michal napisał/a:
Muszę dać za wygraną, bo pierwszy z tych kawałków brzmi jak biedna kopia produkcji Erica Prydza z 2005 roku, a drugi jak coś, co zaczął robić Andy Moor w zespole Tilt w okolicach 2004 roku. Pomijam fakt, że Signum to autorzy co najmniej kilkunastu klasyków sceny hard house / trance, a teraz robią takie rzeczy :D gruba pompa, ergo ciśnienie na kasę rośnie.

Shamisan jeszcze w tym wszystkim nie jest taki tragiczny. A te Twoje porównania są bez sensu, eufemizując.
michal napisał/a:
Danny napisał/a:

Nie ma, jak riposta na studenckie 2+...

A, byłbym zapomniał, off-topujemy, gdyż/bo/ponieważ to, o czym piszemy już dawno nie ma nic wspólnego z ASOT 2012 (gatunek: Pop Trance), ani nawet Anjunadeep (Gatunek: Prog/Deep House).

ToyoTires 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 98
Wystawił/a: 9

Wizyt: 9334
Łączny czas wizyt:
Godzin: 2874,3
Wysłany: 2012-03-16, 22:17   

Dla mnie ta kompila to nie Trance i jak coś to tylko jest warta jednorazowego odsłuchu - tak to podsumuję :P

Trancefied 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 209
Wystawił/a: 172

Wizyt: 3976
Łączny czas wizyt:
Godzin: 976,4
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2012-03-17, 09:26   

Moze 3 pierwsze traki przesluchalem ale potem to juz meczace bylo i nudzace w cholere.
Szkoda tylko ze tak wielu ludziom sie to tak bardzo podoba i glosuja na takie kawalki potem
Armin widzi ze takie cos sie podoba milionom. \
Tylko ze z tego miliona tylko niewielki procent to sa Fani tej muzyki i chodza na eventy.

One World Under Trance Domination

Odpowiedz do tematu