POLISH FANS FORUM, ARMIN VAN BUUREN, A STATE OF TRANCE, ASOT Strona Główna
  "Music is essential for my life" - Armin van Buuren      ArminVanBuuren.org      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kosiek
2012-06-03, 18:38
Armin van Buuren - Intense
Autor Wiadomość
gajek# 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 18
Wystawił/a: 64

Status: Offline

Wizyt: 5756
Łączny czas wizyt:
Godzin: 892,7
Wysłany: 2013-04-28, 01:39   

przesłuchałem, nie chce mi się teraz pisać szczegółowo, jestem mile zaskoczony, myślałem, że będzie gorzej, najlepsze tracki: 01, 11, 13, 14 jak na teraz, najgorszy chyba Trevor :D

największe zaskoczenie track z Bedfordem, świetny klimat!!
TOTY 2011: Avernus - Sirya
TOTY 2012: Fabio XB & Wach vs Roman Sokolovsky - Eternal (Andrew Rayel Remix)
Wystaw pozytywa autorowi tego posta

slider 

Wizyt: 8
Łączny czas wizyt:
Minut: 32
Wysłany: 2013-04-28, 14:27   

Daje radę chociaż pewnie niektórzy spodziewali się czegoś więcej.

Albo jedź sobie na kredyt www.kredyt-portal.pl/kredyt-na-dowod.html
Ostatnio zmieniony przez slider 2015-02-28, 16:39, w całości zmieniany 5 razy  

isa666 

Wystawił/a 6 pozytyw(ów)

Wizyt: 4385
Łączny czas wizyt:
Godzin: 138,4
Wysłany: 2013-04-28, 16:23   

Tak sobie teraz myślę, że szkoda, że taki badziewny singiel promuje ten album. Chyba wybrali najgorszy track jaki mogli :mrgreen:

maroslav 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 2
Wystawił/a: 6

Wizyt: 3141
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1257,9
Wysłany: 2013-04-28, 17:57   

Album, w całości, legalnie można odsłuchać na Spotify.

http://open.spotify.com/a...sZilbAJ4B0vRVxF
"Dla mnie albumy to strata czasu, można je rozpatrywać jako swoiste wyzwanie, które stoi przed artystami i tylko w ten sposób. Lepiej skoncentrować się na kilku singlach w danym roku niż wydawać krążek wypchany w większym stopniu zapchajdziurami, bo nie ukrywajmy tak ostatnie trance'owe longplaye wyglądają." - Indecent Noise

DrCrauser 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 6

Wizyt: 1084
Łączny czas wizyt:
Godzin: 115,2
Wysłany: 2013-04-28, 18:54   

Co by tu powiedzieć... Album na pewno jest spójny, nie jest tak rozlany gatunkowo jak Mirage, gdzie były i prog trance, uplifting, psy trance, progressive house i electro. Wszystko to było pomieszane i w żaden sposób spójne, przez co wyszło jak wyszło.

Intense to na pewno album spójny muzycznie i z pomysłem. Zbyt dużo myśli chodzi po głowie, żeby coś więcej napisać, ale nie jest tak źle jak przeczuwałem.
Najgorszy utwór z całej płyty to na pewno Alone. Nie potrafię wysłuchać do końca tego wokalu - jest paskudny. Utwór z Nervo byłyby ok. gdyby nie to wycie pod koniec. Do reszty nie mam zastrzeżeń.

Co do singli to na pewno Beautiful Life, ten z Laura V i to paskudne Alone szykowane są na single w pierwszej kolejności.
Tego ostatniego żaden remiks nie jest wstanie uratować i nawet szkoda pomysłów marnować na to coś.

Machała 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 25
Wystawił/a: 22

Wizyt: 7817
Łączny czas wizyt:
Godzin: 244,8
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-04-29, 15:28   

Jestem zaskoczony, że rzeczywiście wam się podoba ten album :O wymłóciłem go do resztek parę razy, a nuż zmienię zdanie i dołączę do waszych opinii miłych.
Nie tylko nic się nie zmieniło od początkowej oceny, ale doszedłem do wniosku, że od czasu Distant earth od atb jest to najtrudniejszy w odsłuchu album w całości.
Pięć początkowych utworów ( tak zgadza się łącznie z intense ! ) do kosza od razu się nadaje co już samo w sobie wybija z głowy dalsze męczarnie z tym dziełem.
Pięć utworów i tylko tyle, a to o sporo mniej niż połowa spodobało mi się, czyli :
- Sound of the drums pokuszę się nawet o stwierdzenie cuuuuudo ! najlepszy utwór z płyty bezapelacyjnie
- Won't let you go aż tak szałowe nie jest, ale stópka skacze w rytm, więc się nada
- last stop before heaven jest mocne całkiem i pięknie wierci na głośnikach
- Forever is ours, bo Emma, to królowa wokalików trancowych i basta
- Love never came, bo to pierwszy utwór z wokalem Rysia, który naprawdę mi się podoba szybszy śpiew o wiele lepiej mu wychodzi i takie smutne mello nawet, a tego po Arminie się nie spodziewałem dla mnie, to taka kontynuacja Love to hard prześwietnego z Mirage :)
- Who's afraid porywa i na grillu wszyscy główkami machali delikatnie :)
Tragedia zaczyna się, jak dam 2/10 a ja daję 4+/10 więc jest umiarkowanie średnio XD gdyby zrobić z tego albumu 10 pozycji bez pierwszych pięciu byłoby może i nawet 7 !
No.1 of 2011 Avernus - Sirya ( Mike Foyle Rmx )
No. 1 of 2012 Faruk Sabanci - Elveda

Beetlejuice 

Wizyt: 14
Łączny czas wizyt:
Minut: 41
Wysłany: 2013-04-29, 17:12   

DrCrauser napisał/a:
Co by tu powiedzieć... Album na pewno jest spójny, nie jest tak rozlany gatunkowo jak Mirage, gdzie były i prog trance, uplifting, psy trance, progressive house i electro. Wszystko to było pomieszane i w żaden sposób spójne, przez co wyszło jak wyszło.

Intense to na pewno album spójny muzycznie i z pomysłem. Zbyt dużo myśli chodzi po głowie, żeby coś więcej napisać, ale nie jest tak źle jak przeczuwałem.
Najgorszy utwór z całej płyty to na pewno Alone. Nie potrafię wysłuchać do końca tego wokalu - jest paskudny. Utwór z Nervo byłyby ok. gdyby nie to wycie pod koniec. Do reszty nie mam zastrzeżeń.

Co do singli to na pewno Beautiful Life, ten z Laura V i to paskudne Alone szykowane są na single w pierwszej kolejności.
Tego ostatniego żaden remiks nie jest wstanie uratować i nawet szkoda pomysłów marnować na to coś.

Z tym psy trance na Mirage to przegiąłeś.
Co do albumu to czterech liter nie urywa. Gorszy niż Mirage czy Imagine

DrCrauser 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2013-04-29, 17:52   

Beetlejuice napisał/a:
Z tym psy trance na Mirage to przegiąłeś.

Posłuchaj sobie głównego motywu Orbion'a. To typowo psy trancowe dźwięki. Dla porównania jeszcze Glow In The Dark i Full Moon Party Oakenfolda. Podobne motywy,

Martin_K. 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 24
Wystawił/a: 57

Wizyt: 7886
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1333,1
Wysłany: 2013-04-30, 01:29   

DrCrauser napisał/a:
Posłuchaj sobie głównego motywu Orbion'a. To typowo psy trancowe dźwięki. Dla porównania jeszcze Glow In The Dark i Full Moon Party Oakenfolda.

Co.., to jest psy trance ? Chyba się mylisz.

gajek# 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2013-04-30, 11:00   

DrCrauser napisał/a:
Co by tu powiedzieć... Album na pewno jest spójny, nie jest tak rozlany gatunkowo jak Mirage, gdzie były i prog trance, uplifting, psy trance

powiedz mi chociażby sekundę z Mirage w której leci Psy Trance! :D

DrCrauser 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2013-04-30, 15:38   

Miałem na myśli dropa Orbion'a który brzmi psy trancowo. Nie mówię o całym utworze, tylko fragmencie inspirowanym tą muzyką.
Mogę się mylić, ale kojarzy mi się to ze starym stylem Oakenfolda stąd takie moje spostrzeżenie.

gajek# 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2013-04-30, 15:53   

DrCrauser napisał/a:
Miałem na myśli dropa Orbion'a który brzmi psy trancowo. Nie mówię o całym utworze, tylko fragmencie inspirowanym tą muzyką.
Mogę się mylić, ale kojarzy mi się to ze starym stylem Oakenfolda stąd takie moje spostrzeżenie.

imo mylisz się i to bardzo.

DrCrauser 

Pozytywów:

Łączny czas wizyt:
Wysłany: 2013-04-30, 16:56   

gajek# napisał/a:
imo mylisz się i to bardzo.

Nie przeczę, moje spostrzeżenia mogły mnie zawieść ;D Dobra przyznaje się do gafy, może jeden sampel podobny do czegoś tam nie jest wystarczającym powodem, żeby nawiązywać do tego czy innego gatunku, ok.
No to możecie już ze mnie zejść xd

anonymous_user 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 8
Wystawił/a: 9

Wizyt: 1057
Łączny czas wizyt:
Godzin: 83
Wysłany: 2013-05-01, 16:58   

IMO album lepszy niż myślałem ale do Mirage mu brakuje. Nie mówiąc o Imagine.

siwy 

Pozytywów:
Otrzymał/a: 3
Wystawił/a: 4

Wizyt: 6836
Łączny czas wizyt:
Godzin: 1639,9
Wysłany: 2013-05-01, 22:24   

Jest sobota wieczór, wszyscy normalni ludzie balują, są po za domem ich komputery odpoczywają, a ja biorę się za napisanie kilka słów, który uważam za średni. Intense można w całości odsłuchać na spotify od kilku dni, więc korzystając z chwili wolnego czasu odsłuchałem go kilkanaście razy. Na usta ciśnie mi się zdanie, że jest "taki se" i w sumie to było mówiło wszystko ale bardzo chciałbym żeby moim postom na forum towarzyszyło nieco więcej konstruktywnej treści. Więc postanowiłem nieco rozwinąć wypowiedź.

Nigdy nie byłem jakimś wyjątkowym fanem Armina, cenię go za twórczość, koncerty(10 godzinne show to jednak wyczyn) i asoty. Nie należę więc do żadnych grup "fanów", ani do tych którzy uważają, że się sprzedał robi komerchę i w ogóle zło, zło, zło. Ani do tych, którzy go kochają, wielbią, a wszystko co zrobi jest Boskie.

Ale do meritum. Intense to bardzo solidny(technicznie) album, widać napracowanie, słychać trud włożony w jego produkcje. A przynajmniej ja słyszę, za to należą się pochwały dla ekipy produkcyjnej. Nie żebym był jakimś profesjonalnym znawcą, ale są takie albumy(Impact od W&W) gdzie się człowiekowi chce rzygać jak to słyszy i ma się takie wrażenie, że dzieci w Afryce głodują, a Armada przeznacza kasę na takich artystów - ale cóż ich sprawa.

Nie mam zamiaru opisywać każdego kawałka z Intense po kolei, po prostu mi się nie chcę, całość jest bardzo spójna i wygodniej się do Niej odnosić. Z albumem jest tak, że nie ma on słabych stron, tzn nie mam tam utworu, który bym określił "mój boże co za gówno..." serio, wszystkie utwory da się przetrawić. Nie działa to za bardzo w drugą stronę. Na stałe do mojej playlisty listy trafi na pewno jeden utwór i jest to tytułowe intense. Świetny track, pokłony za niego. Jako dobre utwory określił bym jeszcze In 10 Years From Now, Last Stop Before Heaven i Forever Is Ours. Reszta sobie po prostu jest i mi nie bardzo podchodzi. Ale powtarzam nie są to złe utwory, jakoś mnie po prostu nie pociągają mojego gustu, może się coś zmieni, chociaż wątpię.

Naprawdę ciężko mi powiedzieć coś obiektywnie o tym albumie...O! Już wiem, będzie coś mądrego: przesłuchać na pewno warto.

Tak już zupełnie odchodząc od albumu to z Arminem jest ogólnie pewien problem. Facet próbuje się trochę wydostać z tego transowego świata, ale jest do niego na siłę wciskany przez swoich zagorzałych fanów. To można określić hejterskim zdaniem: Armin to trance, kropka i ch*j. A podejrzewam, że on sam tego nie chcę.

Spójrzmy na takiego atb, nigdy konkretnie nie określał się co do gatunku, a trafia do radia jaki do transowych słuchaczy, do dzisiaj w rmfie
można natrafić na 9 pm, you' re not alone, Hold you czy Ecstasy, podobnie sprawa ma się z Guettą czy Calvinem Harrisem. Ten ostatnio to ostatnio wali hit za hitem, za cokolwiek by się nie wziął - duży szacun. A tymczasem Armin sobie żyje gdzieś tam w innym wymiarze i w sumie wygląda na to, że sam nie wiem, w którą stronę chciałby iść. Ale jemu także trzeba oddać to co zrobił dla muzyki elektronicznej.

Serdecznie dziękuje, każdemu kto wytrwał do tej części mojego posta, jestem wstanie nawet postawić piwo za to. ;p

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 pozytyw(ów):
Rudzia
Odpowiedz do tematu